Коливання курсу долара на міжбанку може посилитися

2016-02-11 14:48:23
Коливання курсу долара на міжбанку може посилитися

Політичне протистояння уряду та президента, зменшення обсягів експортних надходжень, заяви керівництва МВФ про можливе припинення співпраці негативно впливають на курс гривні та дають можливість спекулянтам розгойдувати курс долара на тлі несприятливої інформації від політиків та чиновників. Ринок залишається нестабільним та знервованим. Нацбанку потрібно брати ситуацію під контроль та більш активно протистояти нападам на національну валюту.

 

В середу зростання попиту на валюту посилилося, тому регулятор вирішив вийти на ринок з валютним аукціоном, про що попередив учасників торгів ще зранку. Це дало змогу дещо зменшити апетити спекулянтів, проте долар все одно перетнув позначку в 26 гривень. Неефективність дій НБУ пояснюється тим, що він зміг задовольнити менше третини від заявок банків в 47,9 млн. доларів. Продані Нацбанком 15,4 млн. доларів за ціною відсікання не нижче 25,91 грн. не влаштували учасників торгів, внаслідок чого на тлі незадоволеного попиту валютні котирування знову почали зростати.

 

Загалом на протязі 10 лютого зареєстровано 484 угоди загальною вартістю 283,99 млн. доларів по середньозваженому курсу 25,9412 грн/$.

 

Сьогодні валютний ринок залишиться в хиткому становищі. На поточний курс долара впливають наступні чинники:

 

  • обсяги пропозицій валюти від експортерів,
  • дії Нацбанку в випадку істотних перекосів між попитом та пропозицією,
  • політична нестабільність та викликана нею невизначеність МВФ з подальшими діями щодо надання чергового траншу.

 

Така ситуація створює умови для розгойдування валютного курсу на тлі будь-яких негативних новин. Подібна невизначеність буде існувати мінімум до 16 лютого, коли відзвітує уряд Яценюка та стануть зрозумілими його подальші перспективи. МВФ дає усвідомити, що хоче бачити на що витрачені попередні транші, куди рухається Україна на шляху задекларованих реформ, чи відбуваються реформи.

 

Також міжнародних кредиторів цікавить з ким вони мають продовжувати співробітництво та наскільки урядовці готові відповідати за економічні та антикорупційні реформи, що ними запроваджені. Враховуючи невизначеність ситуації регулятор не поспішає приймати активну участь в валютних торгах, тому наразі лише обмежується зрізанням частини заявок від імпортерів на купівлю валюти. В разі крайньої необхідності НБУ може вийти на торги з валютним аукціоном. Проте для того, щоб засвідчити стабільність ситуації та підконтрольність регулятору валютного ринку НБУ незабаром посилить тиск на міжбанк та почне частіше проводити аукціони з продажу валюти.

 

Готівковий долар в банківських обмінниках в четвер купують по 25,50-26,40 грн. та продають по 26,45-27,00 грн.

Коментарі відвідувачів (0):