Китай став основним покупцем української агропродукції у 2021 році

2021-12-07 12:08:19
Китай став основним покупцем української агропродукції у 2021 році

В період перших 9 місяців 2021 року Китай став найбільшим покупцем української агропродукції, а загальний обсяг торгівлі сільгосптоварами між Україною та азійськими країнами виріс на 20%. Про це повідомив заступник директора ННЦ «Інститут аграрної економіки» М. Пугачов.

 

Україні вдалося збільшити позитивне сальдо торгівлі до 8 млрд $, насамперед, завдяки збільшенню вітчизняного експорту на 1,5 млрд $, тоді як імпорт сільгосппродукції з азійських країн до України виріс лише на 0,1 млрд $.

 

Основними покупцями української аграрної продукції в поточному році стали Китай, Індія, Туреччина, Індонезія, Саудівська Аравія, Іран, Ірак, Пакистан та Ізраїль, сумарна частка яких в експорті вітчизняної сільгосппродукції до країн Азії склала 80%.

 

Азія залишається для України найбільшим ринком збуту агропродукції, а товарна структура експорту до вказаного регіону в цілому відповідає загальній. Україна експортує до азійських країн переважно зернові та олійні культури, рослинні олії, залишки переробки харчової промисловості та м’ясопродукти, а імпортує звідти пальмову олію, насіння олійних культур, чай, каву, екзотичні фрукти.

 

За прогнозами експертів Інституту аграрної економіки, у 2021 році експорт аграрної продукції з України до країн Азії може перевищити торішні рекордні 10,9 млрд $, підтвердженням чого є невпинне збільшення поставок вітчизняних сільгосптоварів у цьому напрямку протягом останніх 10 років. Більше того, Україна ще не повністю використовує сумарний потенціал азійського ринку для експорту своїх товарів, хоча попит на продовольство у даному регіоні активно зростає.

Коментарі відвідувачів (0):