Китай продовжує скорочувати попит на сою

2019-06-11 12:07:37
Китай продовжує скорочувати попит на сою

За даними митної служби Китаю, імпорт соєвих бобів скоротився з 7,64 млн т у квітні до 7,36 млн т в травні, що на 24% поступається показнику травня минулого року – 9,69 млн т.

 

Протягом січня-травня Китай імпортував 31,75 млн т сої, що на 12,2% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Скорочення імпорту експерти пов’язують зі зростанням тарифів на імпорт сої з США та зниженням внутрішнього попиту на соєвий шрот через розповсюдження АЧС на території країни. Невизначеність у торговельних відносинах між США та Китаєм не дозволяє активізувати експорт американської сої в цьому напрямку. З обіцяних 20 млн т Китай вже придбав 14 млн т сої та поки не планує відновлювати закупівлю.

 

В США станом на 9 червня соєю засіяно лише 60% запланованих площ в порівнянні з 88% в середньому за 5 років. Це призведе до зменшення врожаю та зростання світових цін на сою в новому сезоні. Минулого тижня темпи сівби прискорилися завдяки сухій погоді, проте фермери сіяли переважно кукурудзу, оскільки оптимальні терміни сівби сої тривають до 15 червня. Прогнозовані на поточному тижні опади можуть завадити сівбі площ, що залишилися.

 

Ф’ючерси на сою в Чикаго напередодні оприлюднення оновленого балансу опустилися до 313,5 $/т після стрибка на минулому тижні.

 

Експорт сої з США за тиждень виріс на 40% до 714,6 тис т, з яких 400 тис т було відправлено до Китаю.

Коментарі відвідувачів (0):