Китай повністю зупинив імпорт каноли з Канади

2019-03-25 12:09:31
Китай повністю зупинив імпорт каноли з Канади

Напруга у політичних відносинах Китаю та Канади призведе до перерозподілу світового ринку ріпаку в поточному сезоні, як це сталося з ринком сої в минулому році.

 

Наразі китайські імпортери перестали укладати контракти на поставку канадської каноли, а нещодавно без оголошення причини була відкликана реєстрація канадської компанії Richardson International Ltd’s, що мала постачати канолу. Таке рішення пов’язують зі складними відносинами між Китаєм та Канадою, які загострилися після затримання канадськими правоохоронцями в грудні 2018 року фінансового директора компанії Huawe Мен Ванчжоу за запитом США на екстрадицію через звинувачення в шахрайстві.

 

Канада експортувала до Китаю 40% загального обсягу експорту каноли. У 2018 році Китай придбав канадської каноли на 2,7 млрд $.

 

Ціни на канолу в Чикаго продовжують знижуватися та в п’ятницю впали з 468 до 449,8 CAD/т або 335 $/т, що стало мінімумом останніх 3 років.

 

Закриття китайського ринку та обвал цін на канолу змусить канадських фермерів зменшити посівні площі під канолою в поточному сезоні, хоча раніше очікували їх збільшення внаслідок скорочення площ під бобовими. Нагадаємо, що в минулому році Індія суттєво підвищила імпортне мито на бобові, що скоротило експорт з Канади та знизило ціни.

 

На Euronext у п’ятницю травневі ф’ючерси на ріпак знизилися на 1,75 €/т до 357,75 €/т або 404 $/т, а серпневі – на 1,25 €/т до 360,75 €/т або 407,7 $/т, хоча після падіння на початку березня до найнижчого за рік рівня 351,5 €/т весь цей час ціни поступово зростали. В ЄС ціни на ріпак підтримує скорочення власного виробництва, обумовлене зменшенням посівних площ, та незначне зростання цін на олійні культури.

Коментарі відвідувачів (0):