Китай планує вдвічі скоротити імпорт кукурудзи

2015-10-22 15:37:24
Китай планує вдвічі скоротити імпорт кукурудзи

В поточному сезоні Китай може скоротити обсяги імпорту кукурудзи для поповнення державних запасів. В порівнянні з сезоном 2014/15 МР планується закупити майже вдвічі менше цієї культури. Такий крок зумовлений намірами уряду країни надавати переробникам субсидії, які б стимулювали закупівлю кукурудзи у місцевих сільгоспвиробників.

 

 Таке значне зменшення обсягів імпорту неодмінно вплине на світові ціни.

 

 За період з листопада поточного року по квітень наступного Китай планує купити 40-50 млн. тон кукурудзи. Для порівняння, за аналогічний період минулого сезону уряд КНР закупив 83 млн. тон кукурудзи. Тоді це дало змогу поповнити державні запаси до 200 млн. тон, що на 20 млн. тон перевищувало річний рівень споживання.

 

 Наразі Китай займає 2 місце серед найбільших країн-імпортерів кукурудзи. Політика існування державних фондів зерна буде продовжена урядом ще на один рік, хоча деякі аналітики вважають такі засоби перестороги марними. Очікується, що надалі влада Китаю відмовиться від штучного регулювання вартості кукурудзи на внутрішньому ринку зерна.

 

В провінції Цзілінь, що є другим за кількістю вирощеної кукурудзи регіоном країни, великим переробникам вже пропонують субсидії для закупівлі кукурудзи. При закупівлі зерна нового врожаю у місцевих аграріїв рівень субсидії складає 250 юанів/тону або 39,38 $/тону. При закупівлі зерна минулорічного врожаю із державного резервного фонду на протязі жовтня – грудня субсидія складе 350 юанів/тону або 55,14 $/тону.

 

 Згідно прогнозів експертів з CNGOIC власне виробництво кукурудзи в поточному сезоні досягне рекордного значення 228 млн. тон, що на 6 % перевищить досягнення минулого сезону.

 

 До державного резерву кукурудза закуповується урядом по ціні 2000 юанів/тону або 315 $/тону. Ця ціна на 10 % нижча від тої, за якою здійснювалися минулорічні закупки. Проте очікуваний значний врожай та зниження попиту вже вплинули на рівень цін на внутрішньому ринку країни. На протязі минулого тижня вартість кукурудзи в провінції Цзілінь впала на 3 % до 1870 юанів/тону або 295 $/тону.

Коментарі відвідувачів (0):