Китай найближчим часом може знизити попит на агропродукцію через бурхливе зростання цін

2020-11-24 12:03:34
Китай найближчим часом може знизити попит на агропродукцію через бурхливе зростання цін

Викликане активним попитом з боку Китаю бурхливе зростання світових цін на сою, пшеницю та кукурудзу зупинилося, і вже декілька тижнів котирування балансують на рекордно високих рівнях в очікуванні нових чинників підтримки.

 

Проте високі ціни знижують попит покупців на продукти, який й так знизився через карантини в багатьох країнах світу. Наразі ринки підтримують дані про активні закупівлі Китаєм сої та кукурудзи з США та пшениці з Франції.

 

За даними митної служби, Китай у жовтні 2020 р. збільшив у порівнянні з жовтнем 2019 р.

  • імпорт кукурудзи на 1151% до 1,14 млн т,
  • пшениці - на 127% до 630 тис т,
  • ячменю – на 98,3% до 1,34 млн т,
  • сої – на 41% до 8,69 млн т.

 

Загалом у 2020/21 МР Китай збільшив у порівнянні з відповідним періодом попереднього сезону:

  • імпорт кукурудзи на 97,3% до 7,82 млн т,
  • пшениці - на 163,6% до 6,69 млн т,
  • ячменю – на 13,4% до 5,98 млн т.

 

Проте починаючи з 15 жовтня Китай різко скоротив закупівлі, що з одного боку обумовлено стрімким зростанням цін, а з іншого – обіцянкою Байдена скасувати торговельну угоду, яка зобов’язувала КНР купувати американську агропродукцію на 50 млрд $ на рік.

 

Крім того, вчора з’явилася новина про те, що деякі китайські переробники минулого тижня відмовилися від закупівлі декількох партій сої з США, заплативши штрафи по контрактах, оскільки маржа переробки знизилася на тлі подорожчання сої в США до 4-річного максимуму. Збільшення запасів сої та шроту в Китаї у порівнянні з минулим роком на тлі зростання цін поступово знижує попит.

 

Експортні продажі сої з США скорочуються протягом місяця і минулого тижня склали 1,387 млн т, а з початку сезону – 27 млн т. Фактичний експорт сої в сезоні склав 22,3 із прогнозованих USDA 59,8 млн т.

 

Китай вже придбав 20 млн т сої в США, які необхідні йому в період жовтня-січня, коли зупиняться поставки з Бразилії. Тому Китай активізує закупівлю сої з США лише при загрозі зменшення врожаю в Бразилії внаслідок збільшення дефіциту опадів, хоча сівба майже завершена і занепокоєнь щодо відставання від термінів сівби вже немає.

Коментарі відвідувачів (0):