Керівник аграрного комітету ВР не бачить можливості повернути аграріям податкові пільги

2016-03-23 14:56:53
Керівник аграрного комітету ВР не бачить можливості повернути аграріям податкові пільги

Керівник комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної ради України Тарас Кутовий прокоментував запропонований для розгляду парламентом законопроект №3851-1 щодо «Внесення змін до Податкового кодексу України стосовно захисту прав платників ПДВ, в тому числі сільгоспвиробників». Він вважає, що документ не буде прийнято, оскільки сьогодні неможливо повернутися до пільгового режиму оподаткування сільгоспвиробників ПДВ, коли 100 % його залишалися у розпорядженні підприємств.

 

Наразі держава не має достатніх ресурсів для повернення аграріям податкових пільг. Для того, щоб відшукати таку можливість, потрібна тісна співпраця із Міністерством Фінансів.

 

Також Т. Кутовий розповів, що наразі Мінфін розробляє законопроект, який змінить існуючу схему розподілу нарахованого аграріям податку на додану вартість наступним чином: 50 % буде перераховуватися до бюджету, а решта лишатиметься у розпорядженні підприємства. Голова аграрного комітету зазначив, що такий розподіл дозволить спростити адміністрування податків. Планується, що новий законопроект буде внесено на розгляд парламенту не раніше, ніж через два тижні.