Італійські фермери скаржаться на різке зниження цін на тверду пшеницю в країні внаслідок неконтрольованого імпорту

2025-09-02 10:53:00
Італійські фермери скаржаться на різке зниження цін на тверду пшеницю в країні внаслідок неконтрольованого імпорту

Асоціація виробників твердої пшениці Італії називає ціни на пшеницю, що пропонуються зараз фермерам, спекуляцією.

 

Про катастрофічне падіння цін на тверду пшеницю в Італії у 2025 р повідомив агропромисловий портал країни Coldiretti: "у серпні італійським фермерам пропонували за пшеницю на 20 €/т менше, ніж торік, хоча її врожай поступається середньому".

 

Фондова біржа провінції Фоджа ISMEA підтвердила прогнози, зроблені аграрними консорціумами Coldiretti та CAI на початку жнив, в яких врожай твердої пшениці в країні оцінювався у 3,7 млн т, що значно поступається оптимістичним оцінкам промисловиків.

 

У провінції Фоджа, що є лідером країни по площам сівби зернових та виробляє 20% твердої пшениці країни, цьогоріч виробництво пшениці через посуху буде на 20% меншим, ніж зазвичай.

 

Попри поганий врожай, ціни на тверду пшеницю у липні знизилися порівняно з відповідним періодом минулого року на 6%, а порівняно з лютим 2025 р. - на 15%, повідомляє ISMEA, що є орієнтиром цін на зерно.

 

Цьому сприяє і неконтрольований імпорт твердої пшениці до Італії, який, за даними Coldiretti, за перші 4 місяці 2025 р виріс на 28%, що й призвело до падіння внутрішніх цін на пшеницю. За цей час поставки твердої пшениці з Канади збільшилися вдвічі порівняно з попереднім сезоном.

 

Італійських фермерів обурює, що імпортна пшениця оброблена забороненими в ЄС речовинами. Так, в Канаді пшеницю перед збиранням оброблюють гліфосатом, забороненим в Італії.

 

Останніми роками кілька країн, зокрема Канада, Туреччина та рф по черзі наповнюють ринок Італії пшеницею, при чому саме напередодні збирання місцевого врожаю, що призводить до падіння цін, зазначають у Coldiretti.

Коментарі відвідувачів (0):