Індія зменшила імпорт рослинних олій, проте Китай продовжує підтримувати ринки
За попередніми оцінками експертів індійської агенції GGN Research, у серпні Індія зменшила у порівнянні з липнем загальний імпорт рослинних олій на 17% з 1,52 до 1,3 млн т.
Зокрема, скоротився імпорт:
- пальмової олії на 11% з 852,5 до 734 тис т,
- соєвої – на 24% з 484,5 до 391 тис т,
- соняшникової – на 32% з 208,7 до 158 тис т.
Це підтверджує прогнози скорочення споживання рослинних олій внаслідок різкого підвищення цін на них, що насамперед стосується дорогої соняшникової та соєвої олії.
У серпні попит на рослинні олії на індійському ринку з боку харчової промисловості був незначним, оскільки переробники накопичили значні запаси під час активних закупівель у попередні місяці.
Внаслідок зменшення попиту з боку Індії експорт пальмової олії з Малайзії у серпні зменшився на 14-15%, а її запаси виросли на 4,8-5%.
Після зниження у п’ятницю та понеділок ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії вчора виросли на 2,4% до 2871 рінггитів/т або 689,15 $/т на даних про активізацію попиту з боку Китаю, де на біржі в Даляні соєва та пальмова олії подорожчали на 2% попри зниження світових цін на нафту на 7-8%.
Ф’ючерси на соєву олію на біржі в США вчора виросли на 1,3% до 734 $/т слідом за цінами на сою, які підтримало зниження прогнозів врожаю та активізація закупівель Китаєм, що залишається головним драйвером цін на соєві боби та олію в США.
За даними USDA, кількість посівів сої в США у доброму або відмінному стані за тиждень зменшилася лише на 1% до 65%, тоді як торік таких було 55%. Звіт був оприлюднений після завершення торгів, тому біржі відреагують на нього сьогодні.
Ціни на українську соняшникову олію залишаються на високому рівні 880-890 $/т FOB, проте активного попиту немає. Закупівлі по спотовим поставкам на вересень проводять лише покупці, яким необхідно закрити контракти.
Зниження нафтових котирувань на тлі сезонного збільшення пропозицій прискорить очікуване падіння цін на рослинні олії вже наступного тижня.