Індія у березні збільшила імпорт соняшникової олії у 1,5 рази

2024-04-03 10:48:48
Індія у березні збільшила імпорт соняшникової олії у 1,5 рази

Індія у березні збільшила імпорт соняшникової олії у порівнянні з лютим на 51% до 448 тис т, що стало другим за величиною історичним показником, тоді як імпорт пальмової олії скоротила на 3,3% до найнижчого з травня 2023 р рівня 481 тис т.. Переробники на тлі зниження цін активізували закупівлі соняшникової олії, скорочуючи імпорт конкуруючої пальмової олії.

 

Зменшення Індією імпорту пальмової олії може зупинити подорожчання еталонних ф’ючерсів на неї  в Малайзії, які зараз майже сягнули річного максимуму, а нарощування імпорту соняшникової олії скоротить її запаси у Чорноморському регіоні.

 

Високі ціни на пальмову олію спонукають імпортерів до активізації імпорту соняшникової олії, - вважають експерти компанії Sunvin Group, яка виробляє рослинні олії.

 

За даними дилерів, сиру пальмову олію (СРО) з поставкою до Індії у травні пропонують по 1020 $/т CIF (включно з фрахтом та страхуванням), тоді як соєву – по 1000 $/т, а соняшникову - по 960 $/т. Зазвичай пальмова олія продається дешевше, ніж конкуруючи соєва та соняшникова олії, але зараз різке скорочення її запасів призвело до значного зростання цін.

 

Водночас конкурентні ціни на соняшникову олію забезпечать нарощування її імпорту у квітні та травні, - вважають в компанії GGN Research, яка торгує рослинними оліями. Дані асоціації SEA по імпорту олій у березні будуть оприлюднені у середині квітня.

 

Імпорт соєвої олії до Індії у березні виріс у порівнянні з лютим на 27% до 220 тис т, проте все ще значно поступається середньомісячному показнику імпорту попереднього сезону – 306 тис т. На тлі нарощування закупівель соняшникової та соєвої олії загальний імпорт рослинних олій до Індії у березні виріс у порівнянні з лютим на 18,7% до 6-місячного максимуму 1,149 млн т.

 

Нагадаємо, що Індія імпортує пальмову олію переважно з Індонезії, Малайзії та Таїланді, а соєву та соняшникову – з Аргентини, Бразилії, України та рф.

Коментарі відвідувачів (0):