Індекс цін на зерно та рослинні олії ФАО ООН вперше за рік почав знижуватися

2021-07-09 12:20:59
Індекс цін на зерно та рослинні олії ФАО ООН вперше за рік почав знижуватися

У перші за останні 12 місяців індекс продовольчих цін ФАО (ІСЦФ) в червні 2021 року показав падіння на 2,5% в порівнянні з попереднім місяцем, хоча в порівнянні з червнем 2020 року він залишається вище на 33,9%.

 

Зниження цін на рослинні олії, зернові і трохи на молочну продукцію, стали основними причинами зниження індексу, в той час як ціни на м'ясо і цукор продовжили зростання.

 

Середнє значення індексу цін на зернові ФАО в червні склало 129,4 пункту, що на 2,6% нижче травневого показника, але на 33,8% вище рівня червня 2020 року.

 

 Світові ціни на кукурудзу, які в травні досягли найвищого значення з січня 2013 року, в червні впали на 5%, проте як і раніше більш ніж на 72% перевищували показник за аналогічний період минулого року. В Аргентині ціни на кукурудзу знизилися в результаті зростання пропозиції за рахунок нового врожаю, обсяги якого виявилися більше, ніж очікувалося раніше. Незважаючи на втрати від посухи, в Бразилії поточний збір врожаю кукурудзи також чинив знижувальний тиск на ціни. У США ціни на кукурудзу знизилися через сприятливу погоду для посівів кукурудзи.

 

Світові ціни на пшеницю в червні скоротилися всього на 0,8%, і перевищують торішній показник більш ніж на 31%. Сприятлива погода в основних країнах експортерах продовжить знижувати ціни на пшеницю.

 

Світові ціни на рис в червні також знизилися, досягнувши найнижчого значення за п'ятнадцять місяців, при цьому високі транспортні тарифи і дефіцит контейнерів продовжували стримувати експортні продажі.

 

Середнє значення індексу цін на рослинні олії ФАО в червні склало 157,5 пункту, що на 9,8% нижче рівня травня і є найнижчим показником за останні чотири місяці. Таке значне скорочення порівняно з попереднім місяцем головним чином пояснюється зниженням цін на пальмову, соєву та соняшникову олії. Після неухильного зростання протягом дванадцяти місяців у червні світові котирування пальмової олії знизилися переважно під впливом очікуваного сезонного збільшення обсягів виробництва в провідних країнах-виробниках і на тлі низького імпортного попиту. Крім того, млявий світовий імпортний попит призвів до зниження цін на соєву та соняшникову олії.

 

Що стосується соєвої олії, то зниженню цін додатково сприяли очікування менш активного, ніж передбачалося раніше, попиту з боку виробників біодизельного палива в США. Світові котирування ріпакової олії, навпаки, вибивалися із загальної тенденції до зниження цін на рослинні олії у зв'язку з прогнозованим відновленням попиту в Європейському Союзі в результаті ослаблення карантинних обмежень.

 

Середнє значення індексу цін на молочну продукцію ФАО в червні склало 119,9 пункту, що на 1% нижче травневого рівня, але залишається на 22% вище, ніж рік тому.

 

Сезонне збільшення пропозиції і різке скорочення світового імпортного попиту продовжить знижувати ціни.

 

Середнє значення індексу цін на м'ясо ФАО* в червні склало 109,6 пункту, що на 2,1% вище в порівнянні з травневим значенням і на 15,6% більше, ніж рік тому, але все ще на 8% нижче максимального рівня в серпні 2014 року.

 

Ціни продовжили зростати на тлі скорочення пропозиції з США і Бразилії і зростання попиту з боку сфери громадського харчування, незважаючи зниження темпів закупівель м'яса свинини з боку Китаю.

 

Середнє значення індексу цін на цукор ФАО в червні склало 107,7 пункту, що на 0,9% вище його травневого значення і досяг чергового багаторічного максимуму. Зростання цін було викликане невизначеністю з урожаєм цукрової тростини в Бразилії на тлі посушливих умов, а також зростання цін на нафту, що може викликати збільшення обсягів переробки очерету на етанол, а не для виробництва цукру.

Сприятливі умови покращують перспективи виробництва та експорту цукру в Індії, що обмежує подальше зростання цін на цукор.

Коментарі відвідувачів (0):