Імпортери намагаються знизити ціни на пшеницю

2020-04-08 12:37:03
Імпортери намагаються знизити ціни на пшеницю

Після того, як Алжир та Єгипет скасували тендери, уряд Ефіопії вчора переніс дату проведення міжнародного тендеру по закупівлі 400 тис т борошномельної пшениці з 7 на імовірно 23 квітня, сподіваючись на зниження цін після оприлюднення звіту USDA. Трейдери вважають, що в ньому буде знижений рівень світового споживання, прогнози експорту для окремих країн, та незначно збільшені оцінки імпорту для країн Близького Сходу й Північної Африки, які останніми тижнями оголосили тендери, намагаючись задовольнити попит до кінця сезону.

 

Окремий тендер по закупівлі 200 тис т борошномельної пшениці Ефіопія проведе 15 квітня. А Йорданія у понеділок проведе тендер по закупівлі 120 тис т пшениці з протеїном 11% та поставкою у вересні-жовтні.

 

Загрозу заморозків на Американській Рівнині, яких можливо й не буде, компенсувало покращення стану посівів озимої пшениці та значна кількість ґрунтової вологи. Тому котирування втратили значну частину зростання понеділка.

 

Травневі пшеничні ф’ючерси в США впали:

  • на 2,39 $/т до 201,81 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 0,92 $/т до 173,89 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • на 0,83 $/т до 192,72 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

 

Попит на європейську пшеницю підтримують активні закупівлі пшениці країнами Північної Африки, які намагаються збільшити запаси через епідемію короновірусу, а також загроза для нових посівів через дефіцит вологи в Німеччині, Румунії, Польщі, Угорщині, Чехії та Словаччині, хоча посуха ще не критична, й часу для покращення стану рослин достатньо.

 

Франція вчора знизила прогноз сівби м’якої пшениці майже на 2% до найнижчого з 2003 р. рівня, що на 8% поступатиметься середньому 5-річному показнику внаслідок тривалих опадів восени під час посівних робот.

Коментарі відвідувачів (0):