IGC підвищила прогноз виробництва кукурудзи на 10 млн. тон

2016-02-26 13:15:16
IGC підвищила прогноз виробництва кукурудзи на 10 млн. тон

Міжнародна Рада по Зерну збільшила прогноз світового виробництва зерна в поточному сезоні з 1992 млн. тон до 2002 млн. тон. За рахунок більш високої оцінки врожаю кукурудзи прогноз світового валового збору цієї культури збільшено з 959 млн. тон до 969 млн. тон.

 

Хоча виробництво зерна на 2 % нижче, ніж рекордний показник минулого року, пропозиція знаходиться на максимальному за всю історію рівні завдяки значним перехідним запасам.

 

Прогноз світового споживання зерна збільшено на 2 млн. тон до 1986 млн. тон, що на 1 % менше спожитого в минулому сезоні обсягу.

 

Кінцеві запаси стануть найбільшими за останні 29 років та сягнуть показника 465 млн. тон, який на 4 % перевищить підсумки минулого сезону.

В наступному сезоні очікується падіння світового виробництва пшениці, кукурудзи та ячменю. Проте вплив більш низького врожаю на світовий ринок буде послаблюватися великими перехідними запасами.

 

Виробництво пшениці може зменшитися на 21 млн. тон. Хоча посівних площ під пшеницею лише незначно менше, ніж було в минулому сезоні, проте її середня врожайність буде не надто високою. Посівні площі під кукурудзою збільшаться на 1 % за рахунок США, країн СНД, Південної Америки та Африки. Ячменя засіють приблизно стільки ж, як і в минулому сезоні, проте його врожайність буде нижчою, що призведе до скорочення валового збору на 3 %.