Гривня за тиждень знецінилася ще на 1,4%

2021-11-29 12:02:11
Гривня за тиждень знецінилася ще на 1,4%

Минулого тижня на міжбанківському валютному ринку України тривало падіння курсу гривні відносно долара, викликане спекулятивним зростанням попиту на валюту та зменшенням пропозицій внаслідок вихідних у США в четвер та п’ятницю. Інформація про збільшення імовірності військового вторгнення Росії в Україну та внутрішньополітична ситуація посилює попит на валюту, який і так виріс з боку імпортерів енергоносіїв та продавців новорічних і різдвяних подарунків, тоді як експортери в очікуванні підвищення курсу стримують продажі.

 

За тиждень курс долара виріс з 26,75/26,77 грн/$ до 27,12/27,14 грн/$, і лише активні інтервенції Нацбанку у четвер та п’ятницю зупинили стрімке падіння гривні. У ці дні НБУ продавав по 150 млн $ на день при загальних обсягах торгів у 200-220 млн $, залишаючись головним продавцем валюти на ринку.

 

З 22 по 26 листопада Нацбанк продав на міжбанку рекордні 630,1 млн $ та не купував валюту, а в період 15-19 листопада він продав 108 млн $ і придбав лише 5 млн $, а загалом в листопаді регулятор викупив 1177,8 млн $ та продав 738,8 млн $.

 

Очікується, що сьогодні обсяг пропозицій валюти від експортерів виросте, оскільки надійде валюта за четвер та п’ятницю, проте спекулятивні настрої на ринку залишаються. Тому Нацбанку важливо опанувати ситуацію та не дозволити гривні надалі знецінюватися. Варто зазначити, що імпортери енергоресурсів зменшили попит на валюту в очікуванні зниження цін внаслідок подешевшання нафти, а експортери активізують продажі валюти на тлі високого курсу.

 

Міністр економіки Юлія Свириденко заявила, що 2021 рік Україна завершить з історично високим доларовим ВВП на рівні 195 млрд $. «Ми повідомили інвесторів про покращення макроекономічних показників країни та прогнози на наступний рік. Ми намагатимемось забезпечити стабільність основних показників, зростання ВВП та ЗВР, зменшення інфляції», - повідомила очільниця Мінекономіки.

 

Водночас Олексій Рєзніков заявив про стабільність ситуації на Донбасі, а Дмитро Кулеба запевнив інвесторів, що посилення інформаційної напруги з боку Росії направлено виключно на дестабілізацію ситуації навколо України.

Коментарі відвідувачів (0):