Гривня на міжбанку зміцнюється, проте невдовзі тенденція може змінитися

2020-06-04 12:01:37
Гривня на міжбанку зміцнюється, проте невдовзі тенденція може змінитися

Цього тижня гривня на міжбанку зміцнилася з 26,9/26,93 грн/$ до 26,72/26,74 грн/$ завдяки збільшенню пропозицій валюти. Проте аналітики вважають, що надалі курс стабілізується на рівні 27 грн/$, оскільки валютні надходження від продажу металу та агропродукції зменшаться, тоді як імпорт продовжить зростати. Обсяги продажу ОВДП після зниження доходності до 10% скоротилися, оскільки інвестори не поспішають вкладати кошти у «довгі» папери.

 

На аукціоні 2 червня Мінфін розмістив гривневі ОВДП терміном погашення 2,5-11 місяців та середньозваженим рівнем доходності 9,84-10,89% на суму 2,945 млрд грн, що майже втричі перевищує показник аукціону 26 травня, де паперів вдалося продати лише на 1,036 млрд грн.

 

Обсяг находжень валюти на міжбанк поступово скорочується, і Нацбанк викуповує все менше надлишків. При цьому активно купувати валюту почали нерезиденти, що виводять прибутки за кордон, та імпортери нафтопродуктів, які намагаються придбати щонайбільше продукції на тлі поступового зростання світових цін.

 

За даними Міністерства фінансів України, дефіцит загального фонду держбюджету у січні-травні поточного року склав 52,2 млрд грн, що відповідає плановим показникам. У травні план надходжень до загального фонду держбюджету вперше в цьому році виконаний на 100%, оскільки було отримано 63,9 млрд грн. Кредит від МВФ стабілізує фінансову систему, тому розгойдування курсу експерти не прогнозують.

 

Дефіцит гривні на тлі низької платоспроможності населення та підприємств підтримують курс національної валюти як на міжбанку, так і на готівковому ринку. Проте вже зрозуміло, що курс долара наближається до мінімально можливого рівня.

Коментарі відвідувачів (0):