Гарний урожай дозволить Тунісу скоротити імпорт пшениці та ячменю

2024-04-03 10:51:14
Гарний урожай дозволить Тунісу скоротити імпорт пшениці та ячменю

За прогнозом FAS USDA, Туніс завдяки сприятливій погоді взимку збере цьогоріч великий урожай зерна.

 

Так, у 2024/25 МР країна збільшить у порівнянні з попереднім сезоном виробництво пшениці з 0,441 до 1,25 млн т, зокрема твердої - з 0,427 до 1,13 млн т, ячменю - з 0,089 до 0,6 млн т. Завдяки цьому імпорт пшениці скоротиться з 2,2 до 1,8 млн т, а ячменю - з 0,95 до 0,5 млн т.

 

Імпорт та експорт пшениці та продуктів її переробки контролює Зернова агенція країни (ОDC). Імпортна пшениця продається за субсидованою ціною, а різниця компенсується державними коштами. Попри те, що субсидії стали дуже накладними для бюджету, Туніс поки не планує змінювати цю програму або скорочувати імпорт.

 

Важка економічна ситуація в Тунісі ускладнила агенції ОDC імпорт зерна. У 2023/24 МР країна отримала для часткової оплати імпорту пшениці та ячменю гранти від міжнародних організацій ( Всесвітнього банку, Африканського банку розвитку, ЄС та ін.), оскільки дуже залежить від імпортного зерна. Але Туніс шукає додаткові джерела фінансування, щоб забезпечити поставки пшениці до кінця сезону.

 

Експерти FAS USDA прогнозують, що Туніс намагатимуться підтримувати запаси зерна на рівні, достатньому для забезпечення споживання протягом 1-2 місяців.

 

Влада Тунісу після попереднього невдалого досвіду двадцятирічної давнини знову вирішила провести лібералізацію імпорту ячменю, щоб зменшити навантаження на бюджет, тому дозволила імпортувати ячмінь приватним компаніям. У січні при МСГ була створена Національна рада з кормів, яка вироблятиме, закуповуватиме та розподілятиме фуражне зерно, зокрема й ячмінь, у галузях тваринництва та птахівництва. Але нормативні документи, згідно з якими працюватиме Рада, будуть готові лише наприкінці 2023/24 МР.

 

Нагадаємо, що у 2023 р рф експортувала до Тунісу 459,7 тис т пшениці, продовжуючи витісняти Францію з традиційних для неї ринків збуту зерна.

Коментарі відвідувачів (0):