Ф’ючерси на сільгосптовари у США знизилися після різкого зростання минулого тижня

2021-01-05 12:03:20
Ф’ючерси на сільгосптовари у США знизилися після різкого зростання минулого тижня

Після стрімкого зростання минулого тижня біржові котирування в перший торговий день нового року знизилися на тлі відсутності чинників підтримки та фіксації прибутків трейдерами.

 

На вчорашньому засіданні моніторингового комітету ОПЕК+ не були узгоджені рекомендації по видобутку нафти на найближчі місяці, що призвело до різкого падіння цін на неї.

 

Крім того, під тиском новин про стан та повільне відновлення американської економіки й низькі темпи збільшення зайнятості фондові індекси у США вчора знизилися на 1,2-1,5%.

 

Ф’ючерси на сільгосптовари також знизилися, оскільки чинники, що у грудні сприяли зростанню цін, втрачають актуальність. Страйк портових робітників майже завершився, і лише декілька малих портів ще не відновили експорт зерна, але й вони найближчим часом продовжать роботу.

 

В Аргентині зберігається дефіцит опадів, але навіть незначні нещодавні дощі дозволили прискорити темпи сівби, яка вийшла на фінальну стадію. В Бразилії кількість опадів хоча й нижча за норму, проте достатня для розвитку посівів сої та кукурудзи.

 

Тижневий експорт з США різко зменшився, хоча відвантаження сої йде доволі активно, тоді як експорт пшениці та кукурудзи поступається прогнозованим темпам.

 

Протягом останнього тижня 2020 року експорт пшениці з США зменшився на 20% до 325 тис т, а загалом у сезоні склав 14,9 млн т, що на 0,1% поступається торішнім темпам. Експорт кукурудзи за тиждень зменшився на 27% до 912 тис т, а загалом у сезоні склав 14,9 млн т, що на 73% перевищує відповідний показник минулого року. Щоб вийти на прогнозовані 67 млн т, до кінця сезону країні потрібно щотижня відвантажувати 1,6 млн т кукурудзи.

 

Експорт сої за тиждень знизився на 40% до 1,3 млн т, а загалом у сезоні сягнув 38,5 млн т, що на 79% перевищує торішні темпи.

 

На початку січня в окремих штатах Бразилії почнеться збирання сої нового врожаю, попередні дані по якому впливатимуть на ціни найближчим часом, оскільки Китай, що є основним імпортером сої та кукурудзи, перейде на закупівлю сої з Бразилії замість США.

 

На тлі відновлення експорту з Аргентини вчора на біржі в Чикаго ф’ючерси на соєвий шрот впали на 2,7% до 468,2 $/т, на сою – на 1% до 486,6 $/т, соєву олію – на 1,4% до 938 $/т. Внаслідок повільного експорту ф’ючерси на кукурудзу знизилися на 1,6% до 190,4 $/т, пшеницю – на 0,9% до 236,1 $/т.

 

Найближчим часом ринки залишатимуться під політичним тиском, викликаним сьогоднішніми виборами конгресменів у штаті Джорджія, де демократам необхідно перемогти, щоб отримати більшість в Сенаті. Також всі очікують затвердження 6 січня Конгресом нового президента Байдена, яке частина республіканських сенаторів спробує зірвати.

Коментарі відвідувачів (0):