Форвардні ціни на кукурудзу в Україні зростають на даних з США та Бразилії

2021-08-18 12:02:56
Форвардні ціни на кукурудзу в Україні зростають на даних з США та Бразилії

Чергове зниження прогнозу врожаю для Бразилії та погіршення стану посівів кукурудзи в США сприяє зростанню форвардних цін на кукурудзу в Україні.

 

Основним чинником підтримки цін залишається стрімке спекулятивне зростання цін на чорноморську пшеницю до рівня 270-280 $/т з поставкою в порт на тлі можливого зменшення врожаю пшениці в Росії.

 

Форвардні ціни на кукурудзу за тиждень виросли ще на 10 $/т до 250-260 $/т для поставок в порт у жовтні – листопаді, проте подальше зростання стримує падіння попиту з боку експортерів, які вже придбали великі обсяги за форвардними контрактами.

 

В Україні внаслідок тривалих літніх дощів значно погіршиться якість пшениці, тому частка фуражного зерна виросте до 50-60% у порівнянні з 20-25% торік. Тому різниця в ціні між продовольчою та фуражною пшеницею виросла до 10-15 $/т, а збільшення пропозицій фуражного зерна посилюватиме тиск на ціни на кукурудзу.

 

За даними щотижневого звіту USDA, станом на 15 серпня кількість посівів кукурудзи в США у доброму або відмінному стані зменшилася на 2% до 62% (69% торік), що здивувало аналітиків, які очікували покращення стану посівів після нещодавніх опадів.

 

Дані кроп-турів різних аналітичних агенцій по Середньому Заходу США свідчать про те, що у східних та західних регіонах кукурудзяного поясу врожайність буде сильно різнитися, проте загалом буде вищою, ніж торік. Експерти CmdtyView збільшили прогноз врожаю кукурудзи в США на 7,7 млн т до 389,12 млн т у порівнянні з 374,68 млн т у серпневому прогнозі USDA.

 

На чиказькій СВОТ грудневі ф’ючерси на кукурудзу вчора впали на 1% до 221,6 $/т під тиском зниження цін на нафту.

 

Жовтневі ф’ючерси на чорноморську кукурудзу з початку тижня знизилися на 5,25 $/т до 265 $/т, хоча загалом за місяць подорожчали на 5%.

 

За даними агенції AgRural, в Бразилії станом на 16 серпня кукурудза другого врожаю зібрана на 70% площ, що на 7% менше, ніж торік. Прогноз врожаю знижено до 82,2 млн т у порівнянні з 102,6 млн т у 2019/20 МР та 87 млн т у серпневому прогнозі USDA.

 

Низький попит з боку азійських покупців посилює тиск на ціни. Цього тижня південнокорейська компанія Nonghyup Feed Inc (NOFI) придбала 138 тис т кукурудзи за ціною 322 $/т CFR з поставкою в листопаді імовірно з Південної Америки або Південної Африки.

Коментарі відвідувачів (0):