Фермери Аргентини стримують продажі в очікуванні зміни правил експорту, що може обвалити ринок після нового року

2023-11-23 11:16:46
Фермери Аргентини стримують продажі в очікуванні зміни правил експорту, що може обвалити ринок після нового року

Фермери Аргентини стримують продажі сої та інших сільгосптоварів в очікуванні зміни правил експорту новим президентом, який пообіцяв знизити податки,зокрема скасувати податок на експорт зерна та м’яса, про що давно просили аграрії. Також він планує відмовитися від контролю над рухом капіталу, який штучно підтримує офіційний обмінний курс, що призведе до різкої девальвації п’єсо. Проте коли саме вдасться реалізувати ці плани поки невідомо.

 

Різке збільшення поставок на світовий ринок аргентинської кукурудзи, сої та продуктів її переробки після нового року може обвалити світові ціни, особливо в разі сприятливої для нового урожаю погоди в країні.

 

Влада Аргентини з метою активізації експорту вирішила продовжити дію програми «соєвий долар» до 10 грудня. Згідно з новою схемою, трейдери можуть вільно використовувати 50% валютних надходжень від експорту, а не 30%, як було раніше. Решта 50% мають бути обміняні за офіційним курсом, який наразі складає 368 п’єсо за 1 долар, тоді як на чорному ринку курс у 2,7 разів вищий та сягає 1000 п’єсо за долар.

 

Зараз Аргентина знаходиться в сильній економічній кризі, і інфляція в країні сягає 140%. Президент Мілей обіцяє провести шокову терапію економіки, зокрема закрити Центробанк країни, відмовитися від п’єсо та скоротити державні видатки.

 

В Аргентинському сільському товаристві (SRA) зазначили, що «аргентинські виробники зерна та тваринники роками вимагали скасування податків та лімітів, які обмежували експорт зерна та м’яса з країни, тому зараз з’явилася чудова можливість радикально змінити аграрну політику країни».

 

Ще одна з найбільших сільськогосподарських асоціацій країни, CONINAGRO, заявила, що «Аргентина знаходиться на новому етапі, який принесе добробут всім громадянам».

Коментарі відвідувачів (0):