Європейські біржі відреагували на послаблення долара та підсумки єгипетського тендеру

2015-09-22 12:47:20
Європейські біржі відреагували на послаблення долара та підсумки єгипетського тендеру

В п’ятницю на європейських ринках значної динаміки не спостерігалося. Деяку надію на майбутнє підвищення цін дали підсумки єгипетського тендеру, на якому був укладений контракт на постачання 60 тис. тон французької пшениці.

 

Загалом, на цьому тендері було закуплено 230 тис. тон пшениці, із яких половина, тобто 115 тис. тон російського походження, 55 тис. тон українського походження та 60 тис. тон – французького. Найбільш цікавою для єгипетського GASC стала ціна українського зерна – 188,44 $ CIF, далі російського 192,50 $ та французького 193,37 $.

 

 На світових торгах потрібно відзначити купівлю Південною Кореєю 51 тис. тон пшениці австралійського походження.

 

 Фінансові ринки, що так чекали на рішення ФРС щодо зміни облікової ставки у США, дещо засмутилися після його оприлюднення. На сумніви інвесторів відносно стану світової економіки відреагувала американська валюта, що почала дешевшати в порівнянні з євро. На цьому фоні одразу на 4 євро/тону впала ціна на ріпак з різними умовами поставок.

 

 Стартували перші збиральні роботи по кукурудзі. Експерти відмічають значну неоднорідність врожаїв в розрізі площ, кліматичних умов та видів ґрунтів. Агентство FranceAgrimer переглянуло стан посівів кукурудзи та знизило рейтинг до 55% в доброму/відмінному стані, хоча на минулому тижні таку оцінку отримали 56 % посівів, а на аналогічний період в минулому році такий стан мало 86 % посівів.

Коментарі відвідувачів (0):