ЕВА пропонує дозволити формування експортних партій зерна різних класів на елеваторах

2016-03-29 14:55:30
ЕВА пропонує дозволити формування експортних партій зерна різних класів на елеваторах

Європейська Бізнес Асоціація (European Business Association) звернулася до Міністерства агрополітики України з проханням підтримати запропоновані зміни до Інструкції «Про ведення обліку зерна» та Стандартів на зернові та олійні культури – ячмінь, пшеницю, кукурудзу, ріпак та сою. Ці зміни передбачають дозвіл на формування на лінійних елеваторах та в портових терміналах експортних партій з різних класів зерна.

 

Представники Асоціації звертають увагу владних структур на те, що головною проблемою функціонування ринку зерна залишається неможливість формування на лінійних елеваторах та в портових терміналах експортних партій зерна із культур різних класів, що в першу чергу стосується пшениці. Це створює дефіцит інфраструктури для одночасного зберігання зерна різних класів.

 

В повідомленні прес-служби Асоціації відмічається, що відсутність дозволу на змішування зерна збільшує логістичні витрати вітчизняних експортерів, тривалість перевалювання зерна в портах та перевантаженість транспортної інфраструктури.

 

Директор компанії «Нью Ворлд Грейн Юкрейн», яка входить до складу Soufflet Group, Микола Горбачов розповів, що «покупці з різних країн світу бажають купувати зерно різної якості. Ми працюємо за прийнятими в Україні стандартами, проте маємо орієнтуватися на кінцевого покупця. В країнах Євросоюзу зберігання зерна не регламентується стандартами, тому з часу, коли воно опиняється на елеваторі, власник може змішувати зерно різних класів при формуванні експортної партії».

 

В ЄБА запевняють, що надання можливості формувати партії зерна для експорту на елеваторах значно спростить роботу підприємств – учасників зернового ринку.

 

«Такий крок не лише збільшить інвестиційну привабливість вітчизняного ринку зерна в цілому та елеваторної галузі зокрема, але й суттєво покращить конкурентоспроможність українських експортерів зерна та дасть можливість ефективніше використовувати наявну логістичну інфраструктуру. Запропоновані зміни дадуть можливість раціонально використовувати елеваторні ємності та скоротити зайві витрати вітчизняних експортерів, не витрачаючи при цьому додаткові кошти з державного бюджету країни. За рахунок зростання доданої вартості продукції, що експортується з України, вдасться підвищити надходження до бюджету, а також збільшити надходження валюти до країни», - наголошують в ЄБА.

Коментарі відвідувачів (0):