ЄС вводить нові правила електронної сертифікації для органічних продуктів, що імпортуються

2016-10-20 13:45:23
ЄС вводить нові правила електронної сертифікації для органічних продуктів, що імпортуються

Сьогодні будуть оприлюднені нові правила електронної сертифікації для органічних продуктів, що імпортуються до ЄС, які будуть діяти протягом наступних 6 місяців.

 

Вони повинні покращити відстеження органічних продуктів і тим самим підвищити їх безпеку, а також зменшити можливість шахрайства. Зміни дозволять знизити адміністративний тиск на операторів ринку та забезпечити отримання значно детальнішої статистичної інформації про органічний імпорт.

 

Практично зміна правил сертифікації вимагатиме додавання імпортних сертифікатів до Трейдингової контрольно-експертної системи TRACES, що є електронною системою для відстеження переміщень продуктів харчування всією територією Євросоюзу. Система забезпечує цілодобовий доступ до інформації, що полегшує торгівлю, надаючи торговим партнерам та компетентним органам можливість отримувати необхідну інформацію про рух партій продукції. Це дозволяє прискорити адміністративні процедури та зробити більш оперативним реагування на загрозу здоров’ю за рахунок відстеження переміщень.

 

За офіційними даними, протягом липня-вересня 2016 року Україна реалізувала на світові ринки 21,2 тис. тон органічної пшениці, що на 7% перевищує підсумки аналогічного періоду 2015 року та на 15%  - 2014 року.

 

За вказаний період було також експортовано 997 тн органічного ячменю, що на 22% перевищує підсумки липня-вересня попереднього сезону.