Ель-Ніньо 2015 року став найсильнішим за всю історію спостережень

2016-02-09 13:31:58
Ель-Ніньо 2015 року став найсильнішим за всю історію спостережень

Вчені продовжують спостерігати за Ель-Ніньо, який зародився влітку 2015 року над територією Тихого океану. За останні три місяці значення океанічного індексу цього явища перевищило показники Ель-Ніньо 1997 року, який досі вважався найсильнішим в історії.

 

 

Ель-Ніньо значно впливають на клімат країн екваторіальної частини Тихого океану за рахунок відхилення температурних показників від норми. Співробітник метеорологічної служби Голден Гейт метеоролог Ян Налла дослідив, що на протязі трьох останніх місяців океанічний індекс Ель-Ніньо виріс до показника 2,31. Показник індексу вираховується, як обчислене за три місяці середнє відхилення фактичної температури від норми. Отриманий цьогоріч показник перевищив океанічний індекс 2,26, який спостерігався в 1997 році і досі вважався рекордним за всю історію спостережень значенням.

 

 

Згідно інформації Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США наприкінці 2015 року в центральній частині Тихого океану температура поверхні води на 3,1 градуси Цельсія перевищила середній показник. Таке відхилення перевершило рекорд, що був встановлений в 1997 році, коли температура поверхні води перевищувала середній показник на 2,7 градуси Цельсія.

 

 

Раніше вчені вже заявляли, що температура повітря на Землі в найближчі п’ять років продовжуватиме зростати. Така динаміка буде викликана впливом Ель-Ніньо та значним обсягом викидів в атмосферу планети парникових газів. На думку дослідників, 2016 рік може стати найбільш спекотним за всю історію спостережень. А вже з 2017 року ефект Ель-Ніньо буде дещо знівельований впливом зворотного явища – Ла-Нінья, яке викличе поступове охолодження деяких регіонів планети.

Коментарі відвідувачів (0):