Експерти IGC прогнозують в поточному сезоні рекордний рівень пропозиції зерна

2015-08-28 13:58:32
Експерти IGC прогнозують в поточному сезоні рекордний рівень пропозиції зерна

Рекордне збільшення у поточному маркетинговому сезоні світової пропозиції зерна до 2432 млн. тон прогнозують експерти Міжнародної Зернової Ради IGC. В порівнянні з минулим сезоном обсяг пропозиції зерна збільшиться на 0,4 %.

 

 Загалом, обсяг світового виробництва зерна у поточному сезоні зменшиться на 27 млн. тон в порівнянні з показниками минулого сезону та становитиме 1988 млн. тон. Проте це на 18 млн. тон більше, ніж очікувалося згідно попереднього липневого прогнозу IGC. Світовий валовий збір кукурудзи також збільшено відносно попереднього прогнозу на 2 млн. тон, він у поточному сезоні становитиме 968 млн. тон.

 

Показники у новому прогнозі IGC переглянуті у сторону збільшення за рахунок збільшення імовірності зібрати гарний врожай в країнах Євросоюзу та в Україні. Збільшено також прогноз щодо обсягів світового врожаю пшениці.

 

 Світове споживання зерна збільшиться до рекордних значень. Це стосуватиметься як харчового, так і фуражного зерна. Загалом прогноз щодо обсягу світового споживання зерна збільшено відносно минулого прогнозу на 7 млн. тон. Наразі очікується, що у поточному сезоні рівень споживання зерна досягне 1985 млн. тон.

 

 Показники обсягів світової торгівлі зерном збільшені відносно попереднього прогнозу на 2 млн. тон і складають наразі 314 млн. тон. Перегляд їх в більшу сторону відбувся за рахунок кукурудзи та сорго. Проте зменшена в порівнянні з минулим прогнозом кількість пшениці та ячменю, що будуть імпортовані до третіх країн. В минулому сезоні обсяг світової торгівлі зерном склав 322 млн. тон.

 

 Незважаючи на збільшення споживання зерна, перехідні запаси будуть найвищими за останні 29 років та складуть 447 млн. тон, хоча ще у липневому прогнозі їх рівень очікувався на 12 млн. тон менше.

Коментарі відвідувачів (0):