Екологічні вимоги ЄС можуть завадити експорту пшениці з Германії

2015-06-06 13:52:32
Екологічні вимоги ЄС можуть завадити експорту пшениці з Германії

Германія готується до прийняття Директиви ЄС щодо обмеженого використання азотних добрив. Цей документ був прийнятий Єврокомісією ще у 1991 році, проте не ратифікувався Германією з метою захисту інтересів місцевих фермерів. Однак у зв’язку із забрудненням підземних вод та під натиском Євросоюзу наразі цей документ має бути підписаним. У минулому році Єврокомісар з захисту довкілля попередив уряд Германії про судовий розгляд справи у разі невиконання вимог Директиви. 

Зменшення кількості азотних добрив призведе до зниження вмісту білка у пшениці і, як наслідок, падіння відсотку високоякісної борошномельної пшениці у складі врожаю. Причому може скластися ситуація, коли навіть внутрішній попит на високоякісну пшеницю місцеві аграрії задовольнити не зможуть. В такому випадку Германія позбудеться своєї долі світового ринку як найбільший експортер пшениці, що наразі входить у першу десятку лідерів. Існують певні побоювання, що Германія може повторити сумнівний досвід Данії, яка після обмеження внесення азотних добрив перестала цікавити покупців в зв’язку із різким погіршенням якості пшениці.

Якщо директива вступить в дію вже в цьому році, то є ризик того, що пшениця нового врожаю вже не буде цікавити зернотрейдерів в зв’язку із невідповідністю її якості вимогам контрактів.

Коментарі відвідувачів (0):