Єгипет схвалив якість аргентинської пшениці

2016-01-28 12:48:27
Єгипет схвалив якість аргентинської пшениці

Єгипетська фітосанітарна інспекція схвалила якість двох партій пшениці аргентинського походження, що підготовлені до поставки в країну.

 

Обидва карго аргентинської пшениці вагою 60 тис. тон кожний пройшли перевірку єгипетською інспекцією в порту Bahia Blanca (Аргентина). Постачальником зерна є зернотрейдер Louis Dreyfus. Одне судно вже стало до причалу під навантаження, друге має прибути до порту 29 січня.

 

Офіційного підтвердження інформації про успішну перевірку зерна поки що немає ні від представників аргентинської сторони, ні від співробітників єгипетського державного імпортера GASC, що є покупцем вказаної пшениці. Агентство Bloomberg, яке оприлюднило таку інформацію, посилається на власні анонімні джерела.

 

Випробування на якість, яке скоріше за все аргентинське зерно таки пройшло успішно, проводилося на тлі скандалу, викликаного відмовою єгипетської сторони приймати карго із французькою пшеницею через жорсткі вимоги до вмісту ріжків. Відповідні служби міністерства сільського господарства Єгипту вимагали повної відсутності ріжків в зерні, що постачається до країни. Проте сама компанія GASC наполягала на збереженні попередніх умов щодо якості зерна – вмісту ріжків не більше 0,05 %.

 

Єгипет намагається розширити географію постачальників зерна до країни, що дасть змогу зменшити закупівельні ціни пшениці. Таке посилення конкуренції негативно впливає на вартість української пшениці. За останній тиждень на базисі СРТ порт ціна пшениці вітчизняного виробництва 3 класу зменшилася до 155 $/тону, 2 класу – до 158-160 $/тону.

Коментарі відвідувачів (0):