Єгипет просить у Росії пільгову ціну та кредит на пшеницю

2016-02-03 13:55:34
Єгипет просить у Росії пільгову ціну та кредит на пшеницю

Міжурядові комісії Єгипту та Російської Федерації підписали проект протоколу, в якому єгипетська сторона просить розглянути можливість встановлення пільгового періоду кредитування та надання цінових преференцій під час закупівлі пшениці.

 

Єгипет звертається до Росії з проханням про розробку та надання кредитного механізму для фінансування подальшого імпорту пшениці, який включатиме в себе пільговий період оплати терміном не менше, ніж шість місяців без накопичення боргових зобов’язань. А також просить розглянути можливість встановлення пільгової ціни при закупівлі єгипетською стороною пшениці російського виробництва.

 

В 2015 році Єгипет вже звертався до уряду РФ з проханням відмінити мито на експорт російської пшениці, проте отримав відмову, тому що згідно з законодавством країни мито є загальним механізмом для всіх країн світу.

 

Відмова єгипетської влади від проведення тендерів по закупівлі пшениці та постачання до країни пшениці російського виробництва суттєво вплине на світові зернові біржі.

 

Нагадаємо, що РФ вже надала Єгипту кредит на суму 25 млрд. доларів під 3 % річних для будівництва АЕС.