Довгоочікувані опади в Бразилії, Аргентині та Росії покращили стан посівів

2020-11-20 12:01:09
Довгоочікувані опади в Бразилії, Аргентині та Росії покращили стан посівів

Опади, що пройшли цього тижня у центральних частинах Бразилії та Росії, покращили забезпеченість вологою посівів сої, кукурудзи та пшениці. В Аргентині гарні дощі пройдуть наступного тижня, що прискорить сівбу кукурудзи та сої.

 

Наприкінці тижня потужні дощі пройшли у центральних регіонах Бразилії, де майже завершили сівбу, та у штаті Мату-Гросу, що є основним виробником сої. Наступного тижня підвищення температури повітря на тлі незначних опадів сприятиме розвитку посівів. Цьогорічний сезон дощів приніс меншу, ніж торік, кількість опадів.

 

В Аргентині дощі, що пройшли, були незначними,але наступного тижня вони посиляться. Фермерів турбують посушливі умови, особливо у центральній частині країни, на тлі прогнозованого підвищення температур та розвитку явища Ла-Ніньо у Тихому океані,яке зазвичай посилює дефіцит опадів в регіоні.

 

За даними біржі BAGE, соєю в Аргентині засіяно 28,8% із запланованих 17,2 млн га (+9% за тиждень), що відповідає торішньому рівню, а кукурудзою – 31,4% із запланованих 6,3 млн га (+0,2% за тиждень), що на 14% поступається торішнім темпам, оскільки дощів у кукурудзяному поясі країни ще немає.

 

Пшениця в Аргентині зібрана на 19,8% площ у порівнянні з 20,1% на цю дату у 2019 р, а прогноз виробництва залишається на рівні 16,8 млн т,що на 2 млн т поступатиметься торішньому показнику внаслідок низької врожайності.

 

Суха погода, що панувала цього тижня на більшій частині США, дозволила прискорити збирання, і станом на 15 листопада кукурудза та соя зібрані на 95% площ. Озимою пшеницею засіяно 96% площ у порівнянні з 94% в середньому за 5 років. Кількість посівів у доброму або відмінному стані збільшилася до 46% у порівнянні з 52% рік тому.

 

Наступного тижня на Південних рівнинах пройдуть потужні дощі, які покращать вологозабезпеченість ґрунту та стан посівів озимої пшениці.

 

В Україні через дефіцит опадів на півдні країни озимою пшеницею засіяно лише 5,9 млн га або 97% від плану, що поступається торішньому показнику. Нещодавні дощі збільшили запаси ґрунтової вологи та покращили стан посівів, який наразі оцінюється як добрий та задовільний.

 

В Росії площі сівби озимої пшениці збільшилися у порівнянні з минулим роком на 1 млн га до 16,8 млн га, а загальна площа сівби озимини сягнула рекордних 19,2 млн га. Проте через посушливу погоду у жовтні частина сходів слабка та зріджена, а на часині площ сходів взагалі немає. Опади, що пройшли нещодавно та йтимуть наступного тижня, покращать зволоженість ґрунту, проте зниження температури до 0-5оС, а подекуди до -1…-5 оС зупинить розвиток рослин, хоча шар снігу захистить їх від морозу. В разі холодної зими втрати посівів різко виростуть у порівнянні з минулим роком, коли вони були рекордно низькими завдяки м’якій зимі.

 

У Румунії та Болгарії спостерігається дефіцит вологи, проте сівба завершена, а посіви знаходяться у задовільному стані.

 

У Західній Європі пройшли достатні опади, а площі сівби озимої пшениці також збільшуються.

Коментарі відвідувачів (0):