Дощі в Бразилії та суха погода в Аргентині знову піднімають ціни на сою та соєву олію

2021-02-25 12:01:12
Дощі в Бразилії та суха погода в Аргентині знову піднімають ціни на сою та соєву олію

На ринках рослинних олій триває невпинне зростання цін. На новинах про проблеми з поставками, скорочення виробництва або несприятливу погоду спочатку подорожчала соняшникова олія, слідом за нею виросла в ціні пальмова, а вчора лідерами зростання стали соя та соєва олія.

 

Після нещодавніх опадів у Південній Америці багато аналітиків підвищили прогнози виробництва сої в Бразилії та Аргентині, що мало б опустити ціни. Проте вчора котирування підтримало різке зростання цін на нафту на 3-3,3%.

 

В Бразилії дощі дещо затягнулися, що затримує збирання сої, а в Аргентині суха погода в наступні 7-10 днів може стати причиною зниження прогнозів виробництва сої.  

 

На тлі таких новин вчора на чиказькій СВОТ травневі ф’ючерси на сою виросли на 1,2% до 525,2 $/т, тоді як березневі ф’ючерси на соєву олію подорожчали на 3,8% до 1126 $/т, а травневі – на 3,3% до 1103 $/т, додавши за тиждень 9% ціни.

 

Травневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії не відреагували на спекулятивне подорожчання соєвої олії в США та після попереднього бурхливого зростання вчора знизилися на 0,7% до 3651 рінггитів/т або 903 $/т на очікуваннях зниження темпів експорту за підсумками лютого.

 

Новина про придбання індійськими покупцями 10 тис т української соняшникової олії з поставкою у березні-квітні за ціною 1470 $/т CIF одразу призвела до підвищення цін пропозицій до 1450-1470 $/т FOB, проте ціни попиту поки залишаються на попередніх рівнях.

 

Кількість пропозицій соняшникової олії та соняшника в Україні різко зменшилася на тлі стрімкого зростання цін. Крім того, виробники переносять продажі на березень, оскільки з 01.03.21 ставка ПДВ на соняшник знижується з 20% до 14%.

Коментарі відвідувачів (0):