Дощі у США та в Бразилії та посуха в Україні і Росії залишаються основними чинниками тиску на ціни

2021-10-29 12:02:01
Дощі у США та в Бразилії та посуха в Україні і Росії залишаються основними чинниками тиску на ціни

Активне збирання пізніх культур у Північній півкулі та отримання прогнозованих врожаїв сої, соняшника і кукурудзи посилюють тиск на ціни, особливо з огляду на збільшення опадів в Бразилії, де в поточному сезоні завдяки розширенню площ сівби очікується різке збільшення виробництва сої та кукурудзи.

 

Посушлива погода в Україні, Росії та Аргентині негативно впливає на посіви озимої пшениці та знижує потенціал майбутнього врожаю, що стало новим чинником підтримки пшеничних котирувань.

 

На Середньому Заході США зберігається сприятлива для посівів озимини погода, хоча періодичні дощі трохи затримують польові роботи. Тепла погода дозволила прискорити збирання кукурудзи та знизила її вологість, а також позитивно впливає на посіви озимої пшениці. Протягом наступних декількох днів температура повітря знизиться та підуть дощі, але з наступного тижня повернеться суха та тепла погода, яка дозволить завершити збирання врожаю.

 

В районах Південних та Північних Рівнин також пройдуть зливи, які покращать запаси вологи на озимині, але у західній частині регіону їх кількість буде обмеженою. Протягом тижня очікується зниження температури до 0 та нижче, а також сніг, що зупинить розвиток рослин.

 

Озиминою у США засіяно 70% площ у порівнянні з 71% в середньому за 5 років, а запаси вологи доволі гарні.

 

В Україні та на південному заході Росії панує суха та тепла погода, яка сприяє завершенню збирання врожаю та сівби озимини. Але дефіцит опадів затримує появу сходів, розвиток та вкорінення рослин. З середи кількість опадів збільшиться, що на тлі температури 12-14 оС дозволить отримати сходи на пізніх посівах та покращить їх стан.

 

В Росії станом на 25 жовтня озиминою засіяно 17,5 млн га або 92% запланованих площ, що на 0,7 млн га менше, ніж торік.

 

В Україні на 25 жовтня озиминою засіяно 6,5 млн га або 83% від запланованих 7,84 млн га.

 

В Аргентині цього тижня пануватиме суха погода, несприятлива для сівби та розвитку посівів сої та кукурудзи. Протягом тижня пройдуть незначні опади, але вони будуть недостатніми.

 

В центральних регіонах Бразилії тривають зливи, які сприяють сівбі та гарному розвитку посівів сої та кукурудзи. Опади дозволять фермерам розширити площі сівби на тлі високих світових цін на вказані культури. Суха погода на півдні сприяє дозріванню озимої пшениці, яку вже почали збирати, а також розвитку посівів сої та кукурудзи завдяки високим запасам вологи, отриманим у вересні та на початку жовтня.

 

Протягом тижня на всій території Аргентини та Бразилії пройдуть дощі, що посилить тиск на ціни на сою, які й так падають на тлі гарного врожаю у США та низького попиту з боку Китаю.

Коментарі відвідувачів (0):