Дощі у Південній Америці покращують перспективи урожаю, але експерти знижують прогнози виробництва

2023-12-08 10:17:01
Дощі у Південній Америці покращують перспективи урожаю, але експерти знижують прогнози виробництва

Дощі в Аргентині, Бразилії та Австралії почалися надто пізно, тому незважаючи на покращення стану посівів, досягнути попередніх оптимістичних прогнозів виробництва вже не вдасться.

 

У центральній Бразилії кількість опадів все ще менша за норму, але в усьому регіоні ідуть розсіяні зливи, яких достатньо для розвитку посівів сої та кукурудзи. У південних штатах залишається надлишок опадів, що не сприяє розвитку посівів. Наступного тижня інтенсивність дощів знизиться на півдні та в центрі країни, що затримає сівбу у центральних регіонах.

 

Агенція Conab знизила прогноз урожаю сої в Бразилії на 1,4% до 160,2 (158 торік) млн т, а кукурудзи – на 0,5% до 118,5 (137) млн т, тоді як USDA оцінює їх у 163 та 129 млн т відповідно.

 

В Аргентині наступного тижня триватимуть розсіяні дощі, сприятливі для завершення сівби та розвитку посівів сої та кукурудзи. Експерти Refinitiv Commodities Research знизили у порівнянні з попередніми оцінками прогноз виробництва кукурудзи у 2023/24 МР на 3% до 51,9 (34 торік) млн т, які планують зібрати з 8,2 млн га. Тоді як USDA оцінює виробництво кукурудзи у 55 млн т. Покращення погодних умов в провінціях Буенос-Айрес, Санта-Фе та Ентре-Ріос не компенсувало негативні наслідки поганої погоди в інших регіонах, зокрема у провінції Кордова. Тому прогноз виробництва сої в Аргентині у 2023/24 МР також знижено на 4% до 46,5 (25) млн т, які будуть зібрані з 16,9 млн га, а прогноз урожаю пшениці залишено на рівні 14,8 (12,6) млн т. Нагадаємо, що USDA оцінює виробництво сої у 48 млн т.

 

На Середньому Заході та Рівнинах США зберігаються вищі за норму температури з періодичними опадами, сприятливими для розвитку посівів озимини. Наступного тижня температури підвищаться ще більше і залишатимуться високими до кінця місяця, що знизить споживання нафти та газу і, відповідно, ціни на них.

 

В Європі потужні опади, зокрема й у південних регіонах, покращують стан посівів озимих пшениці, ріпаку та ячменю.

 

В Австралії у листопаді кількість опадів на 38% перевищила норму, що різко погіршило якість урожаю пшениці, хоча й покращило стан посівів інших культур.

Коментарі відвідувачів (0):