Дощі та снігопади покращують перспективи врожаю в основних країнах експортерах

2021-02-12 12:05:24
Дощі та снігопади покращують перспективи врожаю в основних країнах експортерах

У Південній Америці тривають рясні опади, які сприяють збільшенню прогнозів виробництва сої та кукурудзи, а потужні снігопади в США, Україні та Росії забезпечують захист посівів озимини від морозів, які прийдуть наступного тижня.

 

Увага трейдерів прикута до погоди у Південній Америці, для якої були знижені прогнози врожаю сої та кукурудзи внаслідок посушливої погоди на початку сезону. Проте завдяки рясним дощам, які йдуть в Аргентині декілька тижнів, експерти Зернової біржі Росаріо підвищили прогноз врожаю сої, який буде зібраний у квітні-червні, на 2 млн т до 49 млн т, а прогноз врожаю кукурудзи, яку збиратимуть у лютому-квітні, на 2,5 млн т до 48,5 млн т. В центральних регіонах ще тиждень триватимуть дощі та зливи, проте в окремих регіонах кількість опадів залишається нижчою за норму, що негативно впливає на посіви сої та кукурудзи.

 

Суха погода в Бразилії цього тижня дозволила прискорити збирання сої та сівбу кукурудзи другого врожаю сафринья. Очікувані наступного тижня опади сприятимуть отриманню сходів кукурудзи, проте затримають збирання сої. На півдні країни опади будуть помірними, що дозволить прискорити сівбу кукурудзи.

 

Попри затримку збирання сої та сівби кукурудзи, експерти агенції Conab підвищили у порівнянні з січневими оцінками прогноз виробництва кукурудзи у 2020/21 МР на 3,17 млн т до 105,48 млн т (102,51 млн т у 2019/20 МР) та сої на 0,13 млн т до 133,82 млн т (124,84 млн т у 2019/20 МР).

 

На Середньому Заході США наступного тижня очікують снігопади та морози до -18…-12 градусів, що можуть пошкодити посіви озимої пшениці в регіонах з незначним шаром снігового покрову, зокрема в Іллінойсі та Індіані. Наприкінці тижня повітря прогріється до -5…-1 градусів.

 

У пшеничному поясі Південних Рівнин США найближчими днями пройдуть помірні та сильні снігопади, які захистять посіви від морозів -20…-15 градусів в наступні 3-4 дні. Наприкінці тижня на більшій частині регіону температура виросте до -2…+2 градусів.

 

Протягом наступних 3-4 днів в Україні та на півдні Росії пройдуть потужні снігопади, які захистять посіви від морозів -18…-12 градусів, що триватимуть весь тиждень. На частині полів на півдні України та Росії сніговий шар незначний, проте загальна вологозабезпеченість ґрунту значно краща, ніж торік.

Коментарі відвідувачів (0):