Долар на міжбанку знову перетнув психологічний рівень 28 грн/$

2021-04-05 12:00:52
Долар на міжбанку знову перетнув психологічний рівень 28 грн/$

На тлі новин про можливе загострення ситуації на сході України курс долара на міжбанку наприкінці тижня виріс на 16 коп до 28,02/28,04 грн/$.

 

Минулого тижня курс долара на міжбанківському ринку з понеділкових 27,94/27,96 грн/$ знизився до 27,84/27,86 грн/$ і так торгувався до четверга, а у п’ятницю котирування різко виросли, перетнувши психологічну позначку 28 грн/$.

 

Зупинити спекулятивне зростання курсу змогли лише оперативні інтервенції Нацбанку, який змушений був продати 50 млн $ за курсом 27,98 грн/$, щоб стабілізувати ситуацію.

 

За даними НБУ, протягом 29 березня – 2 квітня регулятор продав на міжбанку 50 млн $, і не купував валюту в цей період, тоді як в період 22-26 березня Нацбанк взагалі не купував та не продавав валюту. Загалом з початку року НБУ придбав на міжбанку 290,5 млн $ і продав 70 млн $, причому продажі валюти відбувалися лише у березні.

 

Зростанню попиту на валюту сприяли не лише новини про можливе загострення конфлікту на сході, але й зменшення обсягів валютних надходжень, оскільки більшість іноземних банків з нагоди Страсної п’ятниці працювали в скороченому режимі.

 

За даними Інтерфакс-Україна, учасники фінансового ринку очікують, що курс гривні відносно долара після зниження наприкінці березня виросте в другому кварталі завдяки збільшенню продажів валюти сільгоспвиробниками напередодні початку посівної кампанії та активному попиту на українські ОВДП з боку нерезидентів. Загалом банкіри вважають, що протягом другого кварталу курс гривні залишатиметься в межах 27-28 грн/$.

 

Також гривню можуть підтримати активні переговори з МВФ щодо перегляду програми SBA і прискорення вакцинації громадян, яка поки що просувається дуже повільно.

Коментарі відвідувачів (0):