Долар на міжбанку закріпився нижче психологічного рівня 26 грн/$

2019-07-04 12:10:27
Долар на міжбанку закріпився нижче психологічного рівня 26 грн/$

Наближення термінів погашення кредитів та зменшення бюджетних надходжень змушує уряд активно залучати зовнішні інвестиції шляхом продажу ОВДП, висока дохідність яких цікавить іноземців. Вчора нерезиденти придбали значну частину запропонованих Мінфіном гривневих облігацій, для чого активно продавали валюту.

 

Пропозиція значно перевищувала попит, тому курс просів з 26,12/26,145 грн/$ до 25,92/25,95 грн/$, хоча більшість угод була укладена за курсом вище 26 грн/$. Нацбанк викупав надлишки валюти, проте не зміг втримати курс.

 

Проте завершення торгів на рівні нижчому за психологічний поріг стало, більшою мірою, підсумком гри спекулянтів «на зниження», які після 15:00 знижували ціну на дрібних угодах, намагаючись перетнути позначку 26 грн/$.

 

Нацбанк декілька раз викуповував надлишки через систему Matching, та поступово знижував ціну. Також валюту купували декілька великих імпортерів та дочірніх підприємств іноземних компаній, яким необхідно вивести дивіденди.

 

Експерти не прогнозують подальшого просідання курсу валюти, оскільки збільшення дефіциту бюджету, дохідна частина якого на 1 липня виконана лише на 84,7%, та необхідність погашення у 3 кварталі боргів на суму 133,8 млрд грн (74,4 млрд грн внутрішнього боргу та 59,4 млрд грн зовнішнього держборгу) будуть тиснути на курс.

Коментарі відвідувачів (0):