Державна політика змінює напрямки експорту сої

2018-11-08 12:10:47
Державна політика змінює напрямки експорту сої

Запровадження обмежувальних мит окремими державами змінює напрямки світового експорту зерна, що в поточному сезоні продемонструвало введення Китаєм імпортного мита на американську сою.

 

За оцінками експертів Oil World, в жовтні обсяг світової торгівлі соєвими бобами скоротився в порівнянні з попереднім місяцем з 12,68 до 11,23 млн т.

 

При цьому частка Китаю у вказаному обсязі складає 48% або 5,46 млн т, тоді як в жовтні 2017 р. вона становила 77%.

 

Головним постачальником сої до КНР стала Бразилія, яка при загальному експорті 5,35 млн т поставила до Китаю 4,69 млн т бобів. Тоді як США у жовтні скоротили в порівнянні з аналогічним періодом минулого року експорт сої до КНР з 7,1 млн т до 170 тис т. Загальний експорт сої з США в жовтні склав 5,4 млн т проти 8,6 млн т у жовтні 2017 р.

 

Одночасно США збільшили експорт сої в інших напрямках. Так, у жовтні країни ЄС імпортували 1,4 млн т американської сої, Мексика - 550 тис т, Аргентина - 500 тис т.

 

Після збільшення експорту з Бразилії місцеві переробники добилися запровадження 10% експортного мита на сою задля нарощування обсягів переробки. На виробництво біодизелю в країні йде 70% соєвої олії. За чинними нормами паливо повинно містити не менше 10% біодизелю, а за 5 років цей показник уряд планує підвищити до 15%. Переробники закликають брати приклад з Аргентини, де більшість сої перероблюється в країні, а експортується вже шрот та олія.

 

Зміни в податковому законодавстві України повинні були стимулювати переробку сої в країні, проте через відсутність ринку збуту соєвого шроту та завдяки високому врожаю соняшника переробники віддають перевагу соняшнику, тоді як зацікавленості у сої немає.

 

На тлі скорочення врожаю ріпаку Євросоюз в поточному сезоні різко збільшив імпорт дешевої американської сої. Це задовольнить потреби тваринників, оскільки через посуху виробництво фуражного зерна та кормів також знизилося.

Коментарі відвідувачів (0):