Дефіцит вологи в Аргентині та Росії посилює занепокоєння щодо долі посівів

2020-11-06 12:06:59
Дефіцит вологи в Аргентині та Росії посилює занепокоєння щодо долі посівів

Трейдери продовжують спостерігати за погодою в Аргентині та Росії, де відчувається дефіцит опадів, що негативно вплине на розвиток посівів сої, кукурудзи та озимої пшениці.

 

В Україні та США після нещодавніх дощів встановилася суха погода, яка сприятиме сівбі озимини та завершенню збирання пізніх культур.

 

На середньому Заході США суха та тепла погода в наступні 7-10 днів прискорить збирання сої та кукурудзи, та мінімізує втрати врожаю. Незначні періодичні дощі сприятимуть розвитку посівів озимини.

 

На Північних Рівнинах та в районі Дельти збережеться посушлива погода з незначними опадами, що не дозволить відчутно покращити стан посівів озимини.

 

В Бразилії після нещодавніх дощів прискорилася сівба сої та кукурудзи. Темпи сівби вже сягнули середньорічних показників. У північних та центральних районах ситуація з опадами значно краща, ніж на півдні, тому експерти залишають незмінними прогнози розширення площ сівби, що дозволить зібрати 133-133,8 млн т сої у порівнянні з 124,8 млн т у минулому сезоні.

 

Аналітики StoneX Group підвищили у порівнянні з попередніми оцінками прогноз виробництва сої в Бразилії у 2020/21 МР на 0,9 млн т до 133,5 млн т, а кукурудзи – до рекордних 111,1 млн т, хоча експерти Conab у жовтні оцінили врожай кукурудзи 105,2 млн т.

 

В Аргентині завдяки сухій та теплій погоді пшениця зібрана на 9%, кукурудзою засіяно 31% площ, а соєю – 4%. Протягом 5-7 днів опадів не передбачається, що посилить дефіцит ґрунтової вологи на посівних площах, а через 7-10 днів країною пройдуть невеликі дощі. Експерти знизили прогноз виробництва кукурудзи до 45-47,5 млн т у порівнянні з прогнозованими USDA у жовтні 50 млн т.

 

В південних та центральних регіонах Росії спостерігається дефіцит вологи на посівних площах. Протягом тижня там пройдуть незначні дощі, а через 7 днів температура повітря знизиться до -2..-4оС вночі та 4-6оС вдень, що зупинить розвиток посівів.

 

В Україні суха погода сприяє збиранню кукурудзи, особливо в північних та західних областях. Кукурудзи зібрана на 66% площ, соя – на 88%, збирання соняшника майже завершене. Дефіцит вологи у південних регіонах стримує розвиток посівів озимини, особливо на тлі прогнозованого з наступного тижня зниження температури повітря.

 

В Австралії найближчого тижня пройдуть потужні дощі, які зупинять збирання врожаю пшениці, що щойно розпочалося. Прогнози виробництва пшениці залишаються рекордно високими, а надмірні опади зараз можуть знизити якість зерна та заважатимуть збиранню.

Коментарі відвідувачів (0):