Дефіцит опадів в Росії та Аргентині підтримує біржові ціни на пшеницю та кукурудзу

2020-12-04 12:02:18
Дефіцит опадів в Росії та Аргентині підтримує біржові ціни на пшеницю та кукурудзу

Наразі увага трейдерів прикута до Аргентини та Росії, де дефіцит опадів затримує сівбу сої та кукурудзи та погіршує стан посівів озимої пшениці. Протягом тижня дощів на вказаних територіях не очікується, що підтримує ціни на пшеницю та кукурудзу на високому рівні. Покращення погодних умов у США та Бразилії послабило тиск на ринки, тому якщо в Аргентині протягом двох тижнів пройдуть дощі, то ціни на сою та кукурудзу знизяться.

 

Незначні опади, що пройшли в Аргентині минулого тижня, дозволили прискорити сівбу. За даними біржі BAGE соєю засіяно 48,2% із запланованих 17,2 млн га (49,2% у 2019р), соняшником – 100% або 1,4 млн га, кукурудзою – 35% із запланованих 6,3 млн га (48,7% у 2019 р.), а пшениця зібрана на 40% площ у порівнянні з 46,1% рік тому на цю дату.

 

На півночі країни протягом тижня пройдуть сильні дощі, проте у південних та центральних регіонах дефіцит вологи посилиться.

 

Бразилія майже завершила сівбу сої та кукурудзи, але кількість опадів минулого тижня була недостатньою для розвитку посівів та формування гарного врожаю. Протягом наступних 7-10 днів метеорологи прогнозують рясні дощі по всій території країни, які сприятливо вплинуть на посіви.

 

За оцінками експертів, завдяки високим внутрішнім цінам у поточному сезоні площі сівби кукурудзи в Бразилії збільшаться на 4% до 19,8 млн га а сої – на 3,4% до 38,8 млн га.

 

Нещодавні опади у вигляді дощу та снігу в регіонах вирощування озимої пшениці у США та ЄС покращили стан посівів та перспективи майбутнього врожаю. На Середньому Заході зберігаються посушливі умови та дефіцит вологи, і протягом тижня дощів там не очікується.

 

Увага трейдерів прикута до Росії, де внаслідок посухи на частині посівів не отримані сходи озимої пшениці, та частина посівів знаходиться у незадовільному стані. У південних регіонах, що є основними виробниками озимої пшениці, протягом тижня зберігатиметься сильний дефіцит вологи.

 

В Україні погода сприяє розвитку посівів озимини. Наступного тижня опади у південних областях дещо відновлять запаси ґрунтової вологи.

 

У Північній Африці пройшли рясні дощі, які сприятимуть сівбі озимої пшениці та розвитку пасовищ. Минулого року завдяки гарним дощам та доброму стану пасовищ скоротився імпорт фуражного зерна для харчування тварин.

 

У Малайзії та Індонезії розпочалися та тривають сезонні мусонні зливи, що покращують перспективи врожаю пальми та виробництва пальмової олії, яке останніми місяцями скорочувалося через дефіцит опадів.

Коментарі відвідувачів (0):