Дефіцит опадів в основних країнах-виробниках залишається головним чинником підтримки ринків

2020-11-13 12:02:09
Дефіцит опадів в основних країнах-виробниках залишається головним чинником підтримки ринків

Минулого тижня в США та Росії на посівах озимої пшениці пройшли незначні опади в кількості 30% від норми, які знизили дефіцит вологи, але не зняли занепокоєння щодо долі рослин, особливо напередодні прогнозованих морозів.

 

На Середньому Заході США погода сприяє завершенню збирання сої та кукурудзи, а періодичні дощі покращують запаси вологи на полях з озиминою.

 

На Південних Рівнинах в наступні 7-10 днів пройдуть лише незначні опади. У доброму або відмінному стані знаходяться 31% посівів, хоча рік тому таких було 51%.

 

В районі Дельти опади також будуть мінімальними, тоді як на південний схід найближчими днями тропічний ураган принесе потужні зливи.

 

Опади, що пройшли минулого тижня в Бразилії та Аргентині, прискорили сівбу сої та кукурудзи. Наступного тижня в Бразилії йтимуть потужні дощі, які покращать стан посівів та сприятимуть розширенню площ сівби на тлі високих цін на вказані культури.

 

В Аргентині наступного тижня періодичні опади будуть недостатніми для нормального розвитку посівів. Це призводить до зниження прогнозів врожаю пшениці, яка наразі зібрана на 15% площ, а також сої та кукурудзи, сівба яких затримується. Соєю засіяно 20% площ, а кукурудзою – лише 30%.

 

За прогнозом експертів, внаслідок явища Ла-Ніньо кількість опадів у Південній Америці в період дозрівання сої та кукурудзи буде нижчою за норму. Це призводить до стрімкого зростання цін на вказані культури на світовому ринку, хоча світові баланси на поточний сезон кращі, ніж торік.

 

В Росії завдяки сухій погоді озиминою засіяно 19,1 млн га або 99,6% площ, що наближається до торішнього рекордного показника 19,6 млн га. Минулого тижня на посівах озимої пшениці панувала тепла погода з нижчими за норму опадами в кількості 10-30 мм, що стримувало розвиток посівів в окремих регіонах. А морози наприкінці тижня взагалі зупинили вегетацію. В наступні 7-10 днів пройдуть сприятливі для посівів опади у вигляді снігу та дощу.

 

В Україні сівба прискорюється і станом на 9 листопада озиминою засіяно 7,7 млн га або 94% від плану, зокрема пшеницею 5,8 млн га або 95%, ячменем – 0,9 млн га або 95%. Терміни ще дозволяють сіяти озимий ячмінь, оскільки погода переважно суха, температури знизилися до -1…-2оС. Опади наступного тижня зменшать дефіцит вологи на посівах.

 

Незначні опади в Австралії не завадять збиранню врожаю пшениці, прогнози якого залишаються на високому рівні.

Коментарі відвідувачів (0):