Дефіцит опадів в основних країнах - виробниках зерна залишається головним чинником підтримки цін

2020-11-27 12:15:44
Дефіцит опадів в основних країнах - виробниках зерна залишається головним чинником підтримки цін

Після того, як в регіонах вирощування озимої пшениці у США та Росії пройшли дощі, трейдери звернули увагу на дефіцит опадів у Південній Америці, де завершується сівба сої та кукурудзи, тому від погоди суттєво залежатиме розвиток посівів.

 

Посушливі умови та активний попит з боку Китаю призвели до різкого зростання цін на основні сільгоспкультури, внаслідок чого світовий попит дещо знизився. Наразі погода залишається головним чинником підтримки котирувань, насамперед сої та кукурудзи, а також рослинних олій.

 

Бразилія завершує сівбу сої та кукурудзи, проте кількість опадів залишається нижчою за норму, попри початок сезону дощів. Незначні дощі минулого тижня сприятливо вплинуть на посіви, проте не будуть достатніми для формування рекордного врожаю, який прогнозують експерти. Наступного тижня очікується спекотна погода 30-35оС з незначними опадами, більш потужними у південних штатах. У штаті Мату-Гросу, який страждатиме від спеки, опади пройдуть лише через 5-7 днів.

 

В Аргентині помірні дощі прискорюють сівбу сої та кукурудзи, темпи якої поступаються середньорічним. Наступного тижня у північних регіонах пройдуть сильні дощі, тоді як на півдні та в центрі опади будуть незначними або помірними. Вони покращать зволоженість ґрунту, а тепла погода сприятиме розвитку рослин.

 

У США майже завершене збирання пізніх культур. Минулого тижня на Середньому Заході пройшли помірні дощі, які покращили вологозабезпеченість посівів озимої пшениці, тоді як у південних штатах Колорадо, Канзас та Техас стан посівів залишається поганим внаслідок дефіциту опадів. На території північних та південних рівнин наступного тижня пануватиме суха погода з низькими температурами, тому посіви озимої пшениці перейдуть у стан спокою. Внаслідок дефіциту вологи стан посівів залишиться незмінним, що підтримуватиме ціни на пшеницю на високому рівні.

 

У південних та центральних областях Росії минулого тижня пройшли опади 30-100% від норми, що сприятливо вплинули на посіви озимої пшениці, частина яких перейшла у стан спокою та зупинила розвиток. Площі сівби озимої пшениці під врожай 2021 р. збільшилися на 1 млн га внаслідок високих цін та сприятливих умов під час сівби.

 

Стан посівів озимої пшениці в Україні переважно добрий, проте у південних регіонах він гірший через дефіцит опадів та високі температури. На півдні аграрії зменшили площі сівби озимої пшениці через посуху, а на заході дощі не дозволили засіяти заплановані площі та затримали збирання сої та кукурудзи.

 

В Австралії погода сприяє збиранню пшениці, і врожай очікується значно вищим, ніж в попередні два сезони, коли посіви страждали від посухи. Дані про врожай пшениці в Австралії посилять тиск на світові ціни на пшеницю у грудні-січні.

Коментарі відвідувачів (0):