Дефіцит опадів в Індії може знизити врожай олійних

2019-07-22 12:05:45
Дефіцит опадів в Індії може знизити врожай олійних

Кількість мусонних дощів в Індії на минулому тижні була на 20% нижчою за норму, особливо в центральній, західній та південній частинах країни, що викликає занепокоєння щодо стану посівів сільгоспкультур.

 

Загалом з 1 червня, коли розпочався сезон мусонів, в Індії випало опадів на 16% менше, ніж в середньому.

 

Мусонні дощі мають значний вплив на економіку країни, оскільки від них залежать 55% орних площ, а у сільськогосподарській галузі працює майже половина населення країни.

 

За даними Метеодепартаменту Індії, у першій половині липня в регіонах вирощування сої та бавовни кількість опадів була на 68% нижча за норму, на плантаціях каучуку та чаю – на 71%. Дефіцит опадів відчувається на плантаціях арахісу та цукрової тростини.

 

Основні озимі олійні культури Індії – соя, арахіс, а також рис, кукурудза, бавовна та тростина висаджуються у червні та липні, в сезон дощів, а збирають врожай з жовтня.

 

Подекуди мусони завдають збитків. Так, за два останні тижні через повені в штаті Ассам загинули 30 людей та щонайменше 5,8 млн були евакуйовані. Також постраждав штат Біхар та сусідні Непал та Бангладеш. Загалом загинуло 153 людини.

 

Індія має значні запаси рису, пшениці й цукру, проте дефіцит опадів може скоротити виробництво олійних культур, що призведе до збільшення імпорту рослинних олій.   

 

Імпорт рослинних олій до Індії складає до 60% від споживання, на що витрачається до 10 млрд $. Це третій за вартістю імпортний товар після нафти та золота.

 

Значний попит з боку індійських покупців призвів до зростання цін на українську соняшникову олію.

 

Попри низьку вартість пальмової олії, останніми місяцями Індія збільшила імпорт соєвої та соняшникової олії, а премія за соняшникову олію виросла в порівнянні з соєвою до 100 $/т.

 

Ціни на українську соняшникову олію виросли до 740-750 $/т для серпневих поставок, тоді як для вересневих вони залишаються на ріні 700-720 $/т.

Коментарі відвідувачів (0):