Дефіцит опадів в Аргентині залишається головним погодним фактором тиску на ціни
Основна увага трейдерів зараз зосереджена на погоді в Аргентині та Бразилії, де недостатня кількість опадів може привести до зниження прогнозів врожаю кукурудзи та сої, що може стати причиною подальшого зростання цін у другій половині маркетингового року.
Протягом минулого тижня в центральній Бразилії пройшли помірні та сильні дощі, які були сприятливими для посівів кукурудзи та сої, що починають сходити та розвиватися. Опади в південних районах були меншими, а на найближчий тиждень кількість опадів по всій території Бразилії збільшиться.
В Аргентині кількість опадів від початку посівної компанії залишається на дуже низькому рівні, що стало причиною затримки сівби та отримання слабких сходів.
Найближчого тижня прогнозуються дуже невеликі опади, що посилить стресові явища на посівах, а у північній частині країни кількість опадів буде більшою, що поліпшить стан посівів.
Біржа Буенос Айрейса BAGE знизила прогноз виробництва кукурудзи в Аргентині до 47 млн т проти 51 млн т у попередньому прогнозі, а також виробництво сої з 50 до 46,5 млн т. Подальший дефіцит опадів продовжить знижувати прогнози врожаю кукурудзи і сої, що підтримає котирування.
У США в зоні вирощування озимої пшениці пройшли та прогнозуються чергові опади, які знижують дефіцит вологи, що накопичився за останні місяці. Зниження температури до сезонного рівня не викликає занепокоєння щодо посівів озимої пшениці.
В Україні посіви озимої пшениці знаходяться в хорошому стані завдяки рясним опадам листопада. На найближчий тиждень прогнозується температура від -2 до +2, яка не буде сприятливою для посівів за відсутності снігового покрову.
В Росії зберігається дефіцит вологи на посівах. Особливо викликає занепокоєння відсутність або невеликий покрив снігу на полях при зниженні температур на переважній території Приволзького і Центрального федерального округу протягом всієї декади грудня. Там же спостерігалася погода значно холодніше звичайної з температурами до -7 ... -1°, а в деяких регіонах повітря охооджувалося до -14...-10°.
Опадів практично не було, незначні опади у вигляді снігу (1-5 мм опадів за декаду) спостерігалися в більшості районів Північно-Західного і в західній половині Центрального федеральних округів. В кінці декади висота снігового покриву на полях коливалася в основному у південно-західних районах в межах 2-5 см, а у західних, східних, і північно-східних районах - до 12-15 см.
У Південному і Північно-Кавказькому федеральних округах спостерігалася холодна і суха погода, де мінімальна температура знижувалася до -12...-5°. Вегетація озимих зернових культур минулої декади не відновлювалася, лише на крайньому півдні Краснодарського краю, у Республіці Дагестан в окремі теплі дні спостерігалося слабке зростання озимих культур в денні години.
Снігового покрову на полях практично не було, тому в північних районах, де морози були значними, можливе пошкодження листя озимих культур. В інших районах агрометеорологічні умови для зимівлі озимих культур були переважно задовільними.