Дефіцит опадів і спекотна погода в зоні вирощування ярої пшениці - це основний погодний фактор на ринку

2021-07-02 14:33:27
Дефіцит опадів і спекотна погода в зоні вирощування ярої пшениці - це основний погодний фактор на ринку

У період вегетації сільгоспрослин ринки залишаються під тиском чинника погоди в основних країнах виробниках і експортерах зерна. Цього тижня погода продовжувала посилювати спекулятивні настрої через аномальну спеку в Канаді і на північному заході США, заморозки і сніг в Бразилії, а також посиленням спеки з дефіцитом опадів в Центральній і східній частині Росії.

 

Заморозки і невеликий сніг на півдні Бразилії в штатах Парана і Мату Гросу де Сул можуть пошкодити посіви тростини, кукурудзи і кави, особливо слабкі, які цьогоріч страждають від посушливих умов. У штаті Мату Гросу посіви кукурудзи, як і раніше, потерпають від відсутності опадів при температурах 30-32 градусів.

 

У Канаді аномально спекотна погода переміщається із заходу на схід і вже досягла районів вирощування ярої пшениці і каноли в Манітобі, а також Саскачевані, де температура повітря досягає 30-35 градусів, і тільки з наступного тижня прогнозується зниження температури до 23-25 градусів. Невеликі опади наприкінці тижня знизять стрес для рослин, але вони будуть недостатніми для поліпшення стану посівів.

 

У США спека також змістилася з західних штатів в район південних і північних рівнин і на найближчий тиждень там прогнозується суха і спекотна погода, що продовжить погіршувати стан ярих культур, особливо пшениці і сої, котирування яких на біржах продовжують зростати. У зоні вирощування озимої пшениці (в Канзасі) цього тижня пройшли дощі, які затримали збирання і призвели до погіршення якості пшениці.

 

 У кукурудзяному і соєвому поясі США спостерігалися в цілому сприятливі погодні умови, але запаси вологи в грунті на північному заході залишаються значно нижче середнього, що особливо важливо в період, коли кукурудза переходить до запилення, а соєві боби вступають у фазу цвітіння і утворення стручків.

 

За даними звіту USDA, площі сівби кукурудзи і сої були збільшені в основному на північному заході, де погода не сприяє гарному врожаю, тому і ринок так різко зреагував на дані звіту – зростанням котирування кукурудзи та сої на 6-7%.

 

На найближчий тиждень прогнозуються невеликі опади на північному заході в той час, як у південно-східних районах випаде надмірна кількість опадів і можливі повені.

 

У Росії та Україні також відзначається «неправильний» розподіл опадів, коли на півдні, де ведеться збирання озимих, йдуть дощі, а в центральних і східних областях зберігається спекотна погода з дефіцитом опадів на полях ярих культур.

 

У районі Поволжя і азійської частини Росії в другій половині червня встановилася температура на 5-10 градусів вище норми без істотних опадів, і на найближчий тиждень прогнозується така ж спекотна погода. На півдні Росії в Ставропольському Краснодарському краї йде збирання озимих, і на найближчі 4-5 днів прогнозуються рясні опади, як і на півдні України, що може погіршити якість пшениці.

Коментарі відвідувачів (0):