Дані по торговельній угоді між США та Китаєм не підтримали ціни на сою та кукурудзу

2020-01-15 12:08:56
Дані по торговельній угоді між США та Китаєм не підтримали ціни на сою та кукурудзу

Оприлюднення детальних умов першої частини торговельній угоді між США та Китаєм не підтримало біржові ціни на сою та кукурудзу.

 

Сьогодні у Білому Домі президент Д. Трамп та віце-прем’єр КНР Лю Хе планують підписати першу частину торговельної угоди, яка передбачає реформи економічного та торговельного режиму Китаю в галузі інтелектуальної власності, трансферу технологій, фінансових послуг та сільського господарства. Крім того, Китай зобов’язується протягом двох років додатково придбати американських товарів на 80 млрд $, зокрема на 50 млрд $ - у галузі енергетики та на 33 млрд $ - в аграрній галузі. Також Китай виділить 35 млрд $ на закупівлю послуг у американських компаній.

 

При цьому США зберігають чинні мита на китайські товари до наступних виборів президента США, а подальші кроки до зниження мита залежатимуть від виконання Китаєм умов першої фази угоди. Але обидві сторони розуміють, що зниження мита можливе не раніше, ніж через 10 місяців після підписання торговельної угоди.

 

Ф’ючерси на сою та кукурудзу вчора розпочали сесію зі зростання, проте після оприлюднення даних про імовірні обсяги закупівлі Китаєм американської сільгосппродукції, знизилися до початкового рівня.

 

Активізація закупівлі Китаєм сої нового врожаю з Бразилії перекреслила гарні показники експорту сої з США, який за тиждень виріс на 10% до 1,14 млн т, зокрема до Китаю – на 17% до 412,6 тис т. Загалом у сезоні експортовано 22,96 млн т сої, що на 24,7% перевищує відповідний показник попереднього МР.

 

Китай у грудні збільшив в порівнянні з груднем 2018 р. імпорт сої вдвічі, до 9,54 млн т, що перевищило очікування експертів. Загалом у 2019 році було імпортовано 88,58 млн т сої, що на 7 млн т поступається показнику 2017 року.

Коментарі відвідувачів (0):