Дані по експорту впливають на котирування пшениці на біржах

2020-08-21 14:24:49
Дані по експорту впливають на котирування пшениці на біржах

Котирування вересневої французької пшениці падають вже три торгові дні поспіль, і сумарні втрати склали €3,50. Ринок як і раніше важко переживає комплекс експортної неповноцінності, який посилюється в міру оновлення прогнозів на збільшення врожаю російської пшениці.

 

Активні експортні продажі в Китай лише частково компенсують скорочення присутності на ринку Північної Африки, і в першу чергу в Алжирі, який перемикається на Балтійську і німецьку пшеницю.

У поточному сезоні зберігається активний попит з боку Китаю на французьку пшеницю і ячмінь, незважаючи на низький урожай у Франції. У цій сталості проявляються два моменти: зростаючий внутрішній попит на зерно і торгові конфлікти з давнім постачальником зерна – Австралією.

 

Китай вже законтрактував до 12-ти Panamax-ів французької пшениці загальним обсягом до 700 тис.тонн з поставкою в 1-й половині сезону 2020/21. За деякими оцінками, обсяг контрактації може доходити вже до 1 млн т.

За тиждень порт Руан відвантажив всього 86,5 тис. т пшениці в Алжир і Анголу.

 

Вересневі котирування борошномельної пшениці на Паризькій біржі MATIF знизилися на €1,00 до 181,25 €/тонна (215,07 $/тонна).

У четвер ринок американської пшениці продовжив підійматися. На цей раз однією з головних тем торгів стала посуха в Аргентині, що загрожує в перспективі корекцією світової пропозиції пшениці в бік зниження.

 

Підтримку цінам надало зростання експортних продажів пшениці з США за тиждень на 42% до 523 тис.т, що збільшило загальні продажі з початку сезону до 11,1 млн тон — це на 6,5% перевищує торішній рівень.

Експорт пшениці з США за тиждень склав 407 тис т, а загальний експорт з початку сезону склав 2.4 млн т, що на 6% нижче торішнього.

 

Долар США, незважаючи на невелике зміцнення щодо світових валют, залишається близько до мінімальних показників з травня 2018р., що є для бірж додатковим бонусом.

Вересневі котирування американської пшениці зросли:

  • м'яка Пшениця SRW в Чикаго на $2,76 до 190,88 $ / т;
  • тверда Пшениця HRW в Канзас-Сіті $1,47 до 162,22 $ / т;
  • тверда Пшениця HRS в Міннеаполісі на $1,19 до 188,58 $ / т.

Коментарі відвідувачів (0):