Чергове зростання цін на нафту підтримало котирування зернових та олійних культур

2021-02-23 12:01:45
Чергове зростання цін на нафту підтримало котирування зернових та олійних культур

Після п’ятничного падіння, вчора світові ціни на нафту оновили річний максимум 66 $/барель на даних про повільніше, ніж очікувалося, відновлення роботи нафтопереробних компаній в Техасі після аварійної зупинки та на прогнозах аналітиків про середню вартість нафти у 2021 році на рівні 70 $/барель.

 

Минулого тижня екстремальні морози на півдні США призвели до перебоїв у енергопостачанні, внаслідок чого зупинилися декілька великих нафтопереробних заводів та скоротився видобуток нафти й газу. Це викликало різкий стрибок цін, але наприкінці тижня вони опустилися завдяки потеплінню та поступовому відновленню робот.

 

Квітневі ф’ючерси на нафту марки Brent на лондонській ІСЕ виросли на 6% до найвищого з січня минулого року рівня 66,38 $/барель, тоді як квітневі ф’ючерси на нафту WTI вчора спочатку подорожчали на 6,7% до 62,8 $/барель, а потім знизилися до 61,3 $/барель.

 

З початку року нафтові котирування виросли на 21-22% на очікуваннях швидкого відновлення світової економіки після вакцинування населення.

 

Ринок підтримали оновлені прогнози аналітиків Goldman Sachs, The Wall Street bank та Morgan Stanley, згідно з якими ціни на нафту у II та III кварталах 2021 року сягнуть 70-75 $/барель у порівнянні з попередніми прогнозами у 60-65 $/барель.

 

Зниження курсу долара відносно інших валют на тлі швидшого відновлення європейської економіки посилить тиск на ринки сировини. Крім того, запропонований Президентом Байденом додатковий пакет стимулювання економіки в сумі 1,9 трлн $ посилить інфляцію. В разі прийняття відповідного закону, загальна сума коштів, виділених на підтримку економіки США, складе 5 трлн $ або 25% ВВП країни.

 

Слідом за різким подорожчанням нафти ціни на кукурудзу, сою та соєву олію вчора також виросли на 1-1,2%. Проте їх подальше зростання обмежує скорочення попиту, викликане швидким підвищенням цін.

Коментарі відвідувачів (0):