Через розв’язану проти України війну Росія отримала дефіцит продуктів та заборону на експорт зерна і цукру

2022-03-15 13:10:02
Через розв’язану проти України війну Росія отримала дефіцит продуктів та заборону на експорт зерна і цукру

Безглузда війна Росії проти мирної та вільної України продовжує руйнувати російську економіку, призводить до зростання курсу долара та цін на продукти, що посилює дефіцит товарів першої необхідності. Мрії Путіна та росіян про відновлення СРСР збудуться у вигляді тотального дефіциту продуктів та товарів широкого вжитку через зупинення імпорту з «поганого» Заходу.

 

Уряд РФ тимчасово заборонив експорт зернових (пшениці, месліна, жита, ячменю та кукурудзи) до країн ЄАЕС, а також експорт до третіх країн білого цукру до 31 серпня та тростинного цукру-сирця з 15 березня до 30 червня. Дозволено експортувати зерно в межах раніше встановленої квоти 11 млн т.

 

З 1 липня по 10 березня 2021/22 МР Росія експортувала 28,1 млн т зерна, що на 30,3% поступається торішнім темпам (без урахування експорту до країн ЄАЕС). Зокрема експорт пшениці зменшився на 30,9% до 23 млн т, ячменю – на 34,7% до 2,9 млн т, кукурудзи – на 21,7% до 1,8 млн т.

 

Трейдери очікували, що Росія повністю заборонить експорт зерна д третіх країн, проте вона лише закрила лазівку уникнення обмежень експорту через країни ЄАЕС.

 

За даними агенції ІКАР, Росія поступово відновлює експорт пшениці з портів Чорного моря по раніше укладеним контрактам. Ціни на російську пшеницю з протеїном 12,5% залишаються нестабільними та наразі складають 415 $/т FOB. За оцінками СовЕкон, минулого тижня російські чорноморські термінали відвантажили 400 тис т пшениці.

 

Російські аграрії на внутрішньому ринку почали відмовлятися від раніше укладених контрактів через різке зростання експортних та внутрішніх цін попиту.

 

Міністерство агрополітики України повідомило про достатні запаси зерна та хліба в країні. Зараз активно організовуються гуманітарні поставки продуктів в міста, що обстрілюються російськими військами. Уряд запровадив ліцензування експорту пшениці, кукурудзи та соняшникової олії, проте експорт через порти Чорного та Азовського морів заблокований, а через західний кордон здійснюється незначними партіями.

 

За оцінками ООН, цьогоріч внаслідок військових дій Україна втратить 30% площ під кукурудзою та соняшником.

 

За тиждень 4-10 березня експорт пшениці з США зменшився на 41% до 282,3 тис т, а загалом у сезоні склав 16,2 млн т, що на 20% менше, ніж торік.

 

Травневі ф’ючерси у США вчора мали наступну динаміку:

  • знизилися на 3,77 $/т до 402,8 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • виросли на 3,95 $/т до 404,2 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • залишилися на рівні 393,2 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі,
  • впали на 0,25 $/т до 421,25 $/т на чорноморську пшеницю в Чикаго.

Коментарі відвідувачів (0):