Через дефіцит опадів в Аргентині темпи сівби сої та кукурудзи все більше відстають від торішніх

2020-12-28 12:04:39
Через дефіцит опадів в Аргентині темпи сівби сої та кукурудзи все більше відстають від торішніх

Дефіцит опадів продовжує уповільнювати темпи сівби сої та кукурудзи в Аргентині. Прогнозовані минулого тижня дощі виявилися незначними, а наступного тижня їх майже не очікується. Зниження прогнозів виробництва сої та кукурудзи в Аргентині підтримує світові ціни.

 

За даними експертів Зернової біржі Буенос-Айреса, завдяки дощам сівба сої в Аргентині за тиждень просунулася на 9% та на 22 грудня вже виконана на 77% запланованих площ у порівнянні з 79% на цю дату минулого року та 83% в середньому за 5 років. Найактивніше вона проводилася на південному заході Буенос-Айреса, півдні Пампи, центрі та півночі Санта-Фе.

 

Майже 49% посівів сої знаходяться у доброму або відмінному стані, 46% - у задовільному, 5% - у поганому. На вказану дату лише 4,4% посівів знаходилися у стадії цвітіння, тоді як торік таких було 15,4%.

 

Станом на 22 грудня 39% посівів соняшника в Аргентині знаходилися у доброму або відмінному стані у порівнянні з 41% тиждень тому та 49% рік тому. Через посушливу погоду розвиток посівів також іде повільніше ніж торік: у фазі зрілості знаходяться лише 7% посівів у порівнянні з 21 % на цю дату минулого року. Більше того, у 2019 р. в цей період в країні вже приступили до збирання врожаю соняшника.

 

Кукурудзою в Аргентині вже засіяно 61,2% від запланованих 6,3 млн га, що на 5,8% перевищує показник минулого тижня, проте на 13,9% поступається торішньому показнику, хоча тиждень тому відставання складало 7,4%.

 

Пшениця в Аргентині зібрана на 79,3% площ, що на 12,8% перевищує показник минулого тижня, проте на 8,5% поступається торішнім темпам.

 

Дані по збиранню пшениці в Кордові та на півночі країни доволі невтішні, хоча на півдні врожай значно кращий та може перевищити торішній. Тому поки експерти BAGE залишили прогноз врожаю пшениці на рівні 16,8 млн т при середній врожайності 2,51 т/га.

Коментарі відвідувачів (0):