Біржові ціни на основні культури зростають попри відтермінування переговорів між США та Китаєм

2020-08-17 12:17:38
Біржові ціни на основні культури зростають попри відтермінування переговорів між США та Китаєм

Минулого тижня ринки сільгоспкультур в США очікували двох подій, які могли суттєво змінити цінові тенденції: серпневого звіту USDA та чергового раунду торговельних переговорів між США та Китаєм.

 

При цьому на «ведмежий» звіт зі збільшеними прогнозами виробництва сої та кукурудзи ринки відреагували підвищенням їх котирувань, як і на інформацію про затягування переговорів Китаєм.

 

Відеоконференцію з питань торговельної угоди між США та Китаєм, яка мала пройти 15 серпня, перенесли на невизначений термін, оскільки представники КНР мають напружений графік через партконференцію Компартії Китаю. У переговорах мали брати участь торговельний представник США Роберт Лайтхізер, міністр фінансів США Стівен Мнучін і віце-прем’єр КНР Лю Хе.

 

Раніше представники США заявляли, що вважають темпи закупівель Китаєм товарів в межах торговельної угоди задовільними та не планують скасовувати угоду. Китай навпаки зацікавлений у затягуванні переговорів та зниженні обсягів закупівель, оскільки намагається зменшити підтримку Трампа з боку фермерів, особливо на тлі посилення політичного тиску останніми тижнями.

 

Напруга між країнами посилилась після звинувачень Трампом Китаю у поширенні пандемії короновірусу та нав’язуванні Гонконгу закону про нацбезпеку. Крім того, Трамп пригрозив заборонити роботу китайських застосунків TikTok та WeChat через загрозу нацбезпеці, а держсекретар Майк Помпео нещодавно повідомив, що подібні заборони можуть бути накладені й на інші китайські компанії.

 

Ф’ючерси на кукурудзу, сою та пшеницю після оприлюднення звіту USDA зростали, проте у п’ятницю дещо знизилися, і вже на вихідних на електронних торгах знову виросли на 0,9-1% попри перенесення торговельних переговорів та можливе скорочення експорту до Китаю у випадку подальшого посилення напруги між країнами.

Коментарі відвідувачів (0):