Біржові ціни на кукурудзу різко виросли, оновивши 7-річний максимум
В очікуванні виходу нового балансу USDA вчора ціни на кукурудзу на біржі в Чикаго виросли на 4% до найвищого з червня 2013 р. рівня - 223,3 $/т. Причиною стало подорожчання нафти до майже річного максимуму. Так, ціна нафти Brent перетнула 61 $/барель на тлі скорочення пропозицій основними експортерами та очікуваннях нових заходів стимулювання економіки США, які пожвавлять попит.
Запропонований Президентом Байденом пакет заходів для підтримки економіки на суму 1,9 трлн $ призвів до різкого спекулятивного зростання вартості всіх активів, зокрема й до рекордного подорожчання біткоіна, курс якого протягом тижня виріс на 38% до 47000 $.
Сильна волатильність цін на кукурудзу робить її привабливою для спекулянтів, які за тиждень збільшили на 64936 до 2,64 млн кількість відкритих біржових контрактів по всім звітним позиціям, що є найвищим показником з літа 2019 року.
Трейдери очікують, що у сьогоднішньому звіті Wasde будуть зменшені кінцеві запаси та збільшено прогноз експорту кукурудзи для США, а також зменшена на 4,5 млн т до 279 млн т оцінка світових кінцевих запасів, що призведе до чергового стрибка цін.
Ринок підтримали дані по експорту кукурудзи з США, який за тиждень виріс на 42% до 1,577 млн т, а загалом в сезоні склав 21,45 млн т, що на 85% перевищує торішні темпи.
Крім того, представник USDA в Бразилії знизив прогноз врожаю кукурудзи в країні на 2 млн т до 105 млн т, оскільки затримка збирання сої відтермінує сівбу кукурудзи другого врожаю, що призведе до зменшення площ сівби та врожайності.
Зменшення закупівель Китаєм, який два тижні святкуватиме Новий рік, посилить тиск на ціни на фізичних ринках, особливо на українську кукурудзу, попит на яку знижується.
Закупівельні ціни на кукурудзу в Україні минулого тижня опустилися в порту до 250 $/т або 8200-8300 грн/т та очікують активізації попиту, яка, можливо, настане після зростання цін на американську кукурудзу. На ціни тисне зміцнення курсу гривні за два дні на 1% до 27,65 грн/$, а також збільшення пропозицій з Росії, де продавці намагаються до 15 березня (дата запровадження мита) максимально розпродати кукурудзу.