Біржі мляво відреагували на падіння ВВП США у 2 кварталі на 32,9%

2020-07-31 12:14:51
Біржі мляво відреагували на падіння ВВП США у 2 кварталі на 32,9%

За даними Міністерства торгівлі США, у 2 кварталі 2020 р. ВВП країни скоротився на 32,9%, що стало найгіршим показником для цього періоду з 1947 року, коли почали вести статистику. Це призвело до різкого зниження біржових індексів та цін на нафту й золото, які до кінця сесії повернулися до попереднього рівня. Нагадаємо, у 1 кварталі через пандемію Covid-19 ВВП США впав на 5%.

 

Швидке відновлення котирувань обумовлене тим, що трейдери були готові до гіршого сценарію, оскільки за усередненими оцінками опитування The Wall Street Journal, аналітики очікували зниження ВВП на 34,6%, тоді як експерти Reuters прогнозували падіння до 34,1%.

 

За оцінками експертів, у липні-вересні зростання ВВП США може скласти 18%, проте його може уповільнити різке збільшення кількості хворих на Covid-19.

 

Дані про рекордне падіння ВВП призвели до зниження цін на нафту WTI на 6%, проте протягом сесії вони відновилися до 40 $/барель, втративши за добу 3,2%. Біржові індекси також опустилися на 1-2%, але до завершення торгів повернулися до попередніх рівнів. При цьому зниження курсу долара відносно євро на 1,5% до 1,1895 $/€ не дозволяє трейдерам сподіватися на швидке відновлення економіки США до докарантинного рівня.

 

Котирування пшениці, кукурудзи та сої на біржах США майже не змінилися, оскільки кошти, які трейдери виводили з фондового ринку, вони вкладали у товарні активи, щоб уникнути збитків.

 

Сьогодні ринки залишатимуться під тиском новин про погіршення стану економіки в США, тому котирування будуть опускатися. До того ж, Президент Трамп вчора заявив, що президентські вибори, які мають відбутися в листопаді, потрібно відтермінувати задля уникнення можливих фальсифікацій під час голосування поштою, що планують запровадити через пандемію короновірусу. Посилення політичної напруги в країні негативно впливатиме на економіку, особливо на тлі розгляду Сенатом нового пакету заходів на суму 1 трлн $ для стимулювання економіки США в умовах поширення Covid-19.

Коментарі відвідувачів (0):